Reakcióegyenlet:
Számitás:
Valaki tudna segíteni nekem ez magas sose értetem hezza
2020. ápr. 2. 17:48
1/3 A kérdező kommentje:
A kategoriak fogalmam sincs hogy lettek ezek
2020. ápr. 2. 17:54
2/3 anonim válasza:
Reakció egyenletek:
2 NaCl --> 2 Na + Cl2
2Na + 2 H2O = 2 NaOH + H2
Cl2 + H2 = 2 HCl
Számítás :
2 mól NaCl ből 2 mól HCL keletkezik
M(NaCl) = 23 + 35,5 = 58,5 g/mol
n= m/M = 5850 g / 58,5 g/mol = 100 mol
2 mól NaCl ből 2 mól HCL keletkezik , tehát 100 mól NaCl ből 100 mól HCL keletkezik
M[HCl] = 1 + 35,5 = 36,5 g/mol
m= M*n = 36,5 g/mol * 100 mól = 3650 g = 3,65 kg
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. ápr. 2. 22:36