Mennyi hidrogén-klorid állítható elő 5.85 kg konyhasó felhasználásával?


Reakcióegyenlet:

Számitás:

Valaki tudna segíteni nekem ez magas sose értetem hezza



2020. ápr. 2. 17:48
 1/3 A kérdező kommentje:
A kategoriak fogalmam sincs hogy lettek ezek
2020. ápr. 2. 17:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Reakció egyenletek:

2 NaCl --> 2 Na + Cl2

2Na + 2 H2O = 2 NaOH + H2


Cl2 + H2 = 2 HCl


Számítás :


2 mól NaCl ből 2 mól HCL keletkezik


M(NaCl) = 23 + 35,5 = 58,5 g/mol


n= m/M = 5850 g / 58,5 g/mol = 100 mol



2 mól NaCl ből 2 mól HCL keletkezik , tehát 100 mól NaCl ből 100 mól HCL keletkezik


M[HCl] = 1 + 35,5 = 36,5 g/mol

m= M*n = 36,5 g/mol * 100 mól = 3650 g = 3,65 kg

2020. ápr. 2. 21:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. ápr. 2. 22:36