2020. márc. 30. 13:56
1/2 anonim válasza:
T = a * (a + 7) = a² + 7a
T = 4,5
.
a² + 7a = 4,5
a² + 7a - 4,5 = 0
.
Ezt kell megoldani, utána Pithagorasz-tétellel ki tudod számolni az átlót.
2/2 anonim válasza:
Lehet egyszerűbben?
Legyen
a, b - a téglalap oldalai (a > b)
T = 4,5 - a téglalap területe
d = ? - a téglalap átlója
Feltétel
F1: a - b = 7 = n
******************************
Két egyenletet lehet felírni
1.) a - b = n
2.) a*b = T
Az 1.)-et négyzetre emelve
a² - 2ab + b² = n²
De
a² + b² = d²
és
2ab = 2T
Ezekkel
d² - 2T = n²
ebből
d² = n² + 2T
vagyis
d = √(n² + 2T)
****************
DeeDee
**********