Maroty.dalma4 kérdése:

Kérlek valaki segít? 1. A 6 cm-es alapélű, négyzet alapú gúla minden oldallapjának magassága 8 cm. Mekkora a felszíne?

2. Egy négyzet alapú gúla minden oldaléle egyenlő hosszúságú. Add meg a gúlák felszínét és térfogatát az a alapél és a b oldalél hosszának ismeretében! 𝑎=8 cm, 𝑏=12 cm
2020. márc. 30. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Képzeld el vagy rajzold le, miből áll egy gúla felszíne:


Egyszer van egy alap, az a négyzet, ennek területe 6*6=36 cm2


Aztán van 4 db háromszög. Ennek alapja 6, magassága 8

4* 6*8/2=96 cm2


A felszín ezeknek az összege:

96+36=132 cm2


A 2.-nél hasonlóan kell a felszín, csak itt az oldalél van megadva

Így keresni kell egy derékszögű háromszöget, ahonnan az oldallap magasságát megtudhatjuk.

Ez olyan lesz, hogy az alap fele (4), a magasság (m) és az oldalél (12) alkot derékszögű háromszöget, ebből jön ki Pitagorasszal az m.


A térfogat Alapterület * Testmagasság osztva 3-mal.

A testmagassághoz (M) szintén szükség van egy derékszögű háromszögre, ebben az alap fele mellett a kis m lesz.

2020. márc. 30. 13:34
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Mi adja a felszínt? A négyzet területét hogyan számolod? A háromszög területét hogyan számolod?


2. Az alaplap területe 8^2=64.


Az oldallap magassága: sqrt(12^2-4^2)=sqrt(128)=8*sqrt(2)


Az oldallap területe ?

Felszín?


A gúla magassága?


A gúla térfogata?


[link]

2020. márc. 30. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kattintgass a "T"-re!

2020. márc. 30. 14:16