Segítene valaki fizikában?

Két tanuló az iskolatáskáját egy 60 cm hosszú rúdra szeretné felakasztani. Hol kell a rudatt alátámasztaniuk ahhoz, hogy ne essenek le a táskák, ha az egyik táska 5kg, a másik pedig 8kg tömegű?

2020. márc. 26. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

M1 = M2

F1*k1 = F2*k2

50N*k1 = 80N*k2

50N*k1 = 80N*(0,6m-k1)

0,625*k1 = 0,6m-k1

1,625*k1 = 0,6m

k1 = 0,37 m.

Szóval attól a végétél, amelyik felől a könnyebb táska van 0,37 m-re.

2020. márc. 26. 17:02
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeeen!! :)
2020. márc. 26. 17:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy hogy hívnak?
2020. márc. 26. 17:09