Egy téglatest alakú akváriumnak 6:3:4 élei vannak. Hány cm hosszúak az élei, ha 72L víz fér bele?

2020. márc. 25. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:

A 72 liter 72 dm^3-nek felel meg.

Legyen az akvárium három éle 6x, 3x és 4x dm hosszú, ekkor a fenti arány teljesül. Ezek szorzata adja a térfogatot:


6x*3x*4x=72, erre x=1 adódik.

Tehát az akvárium élei 6*1=6 dm, 3*1=3 dm és 4*1=4 dm hosszúak. Ezeket még át kell váltani cm-be.

2020. márc. 25. 12:30