Valaki letudná írni a megoldását?

cos2x + sinx = 1

2020. márc. 23. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2020. márc. 23. 20:18
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Azert ezt illik tudni vagy legalabb a fuggvenytablazatot kinyitni es behelyetesiteni
2020. márc. 23. 20:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszii :)
2020. márc. 24. 09:38
 4/4 anonim válasza:

cos(2x)+ 1sin(x)=1

1-2sin(x)négyzet+ 1sin(x)=1

1-2sin(x)négyzet+1sin(x)=1

-2sin(x)négyzet+ sin(x)=0

-sin(x)•(2sin(x)-1)=0

sin(x)•(2sin(x)-1)=0


Sin(x)=0

2sin(x)-1=0

Megoldás:

X= Pí/6+2k•pí

5pí/6+2k•pí

k eleme Z

Vagy:

30 fok k•360

150fok+ k•360

k eleme Z

2021. márc. 12. 16:06