cos2x + sinx = 12020. márc. 23. 20:05
2/4 anonim válasza:
Azert ezt illik tudni vagy legalabb a fuggvenytablazatot kinyitni es behelyetesiteni
3/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszii :)
2020. márc. 24. 09:38
4/4 anonim válasza:
cos(2x)+ 1sin(x)=1
1-2sin(x)négyzet+ 1sin(x)=1
1-2sin(x)négyzet+1sin(x)=1
-2sin(x)négyzet+ sin(x)=0
-sin(x)•(2sin(x)-1)=0
sin(x)•(2sin(x)-1)=0
Sin(x)=0
2sin(x)-1=0
Megoldás:
X= Pí/6+2k•pí
5pí/6+2k•pí
k eleme Z
Vagy:
30 fok k•360
150fok+ k•360
k eleme Z