Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki ezekben a...

Segítene valaki ezekben a biológia kérdésekben?

Figyelt kérdés

1)Mi a jelentősége annak, hogy a népességeken belül sokféle genotípusú és fenotípusú egyed él?

2)Röviden foglald össze, milyen kapcsolat lehet a mutáció, a természetes szelekció és az adaptív evolúció között!

3)Hogyan függ össze az egészségügyi ellátás és az antibiotikum-rezisztencia elterjedése?


Ezek lennének a feladatok,segítségeteket előre is köszönöm



2020. márc. 21. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írd le, hogy te mire gondolsz és kijavítom/segítek hozzá tenni.
2020. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1. mivel így a változatosság sokkal nagyobb, egyedibb a népesség.


2. A természetes szelekció a természet által a legerősebb, legjobb génekkel rendelkező egyedek kiválasztása. Manapság a természetes szelekció ellen dolgozik az emberiség, hiszen mesterségesen tartjuk életben a teljes népesség legalább egy harmadát! Ha leállna a gyógyszerezés (azaz a mesterséges életben tartás) két hónap alatt a lakosság 15% meghalna ezen természeti törvény alapján. Az adaptív evolúció az a folyamat, amely során a következő generációk alkalmazkodnak az adott környezethez - a környezet változása által kiváltott válaszreakció.

A mutáció pedig lehet pozitív, vagy negatív módosulás, mely az adott génállományt érinti.

2020. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Lemaradt a harmadik. A túlzott gyógyszerezés a szervezetben rezisztenciát, azaz választhiányt alakít ki az antibiotikumokra. Ez öröklődhet a génállományban is, ezért a következő generációk kevésbé reagálnak jól az antibiotikumokra, illetve a baktériumok is mutálódnak emiatt.
2020. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

1. A populáció akkor maradhat életben, ha képes alkalmazkodni a környezet változásaihoz. Minél nagyobb sokféleség van egy populáción belül (a fenotípus sokféleségének alapja a genotípus sokfélesége), annál nagyobb eséllyel lesznek egyedek, akik túlélnek egy hirtelen változást (pl. járványt, éghajlati katasztrófát). Nekik köszönhetően a faj megmaradhat egy-egy ilyen esemény után is.


2. A mutációk hozzájárulnak a genetikai diverzitáshoz (nyilván az ivaros szaporodás is erre lett kitalálva, de amíg ebben az esetben csak "újrakeverik a lapokat", a mutáció új lapokat képes létrehozni). Mivel a mutáció egy véletlenszerű, nem irányított esemény, sajnos az esetek többségében nagy árt, vagy nincs semmilyen hatása. Ha ártalmas, akkor az érintett egyedeket a természetes szelekció segít kivonni a "forgalomból", hogy ne szaporodjanak, ne adják tovább a hibás genetikát. Viszont ritkán előfordul, hogy a véletlenszerű mutáció valami nagyon hasznos újdonságot hoz létre, ilyenkor az érintett egyedek szaporodási előnyhöz juthatnak. Gyakorlatilag ez az adatpív evolúció.


3. Mivel a baktériumok evolúciója ugyanazoknak a szabályoknak engedelmeskedik, mint az összes többi élőlényé, ha megvan az evolúciós nyomás (antibiotikumok használata), meglesz rá a válasz is (rezisztencia kifejlődése és elterjedése). Tekintettel arra, hogy az antibiotikumok használata jellemzően nem a törökfürdőkhöz vagy a sakkversenyekhez köthető, inkább az egészségügyi ellátással van kapcsolatban a jelenség.

2020. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Jó, hogy megírtátok neki, "gratulálok". Így se gondolkodnia nem kellett, se a könyvből pár bekezdést elolvasnia. Így aztán fejlődni fog.
2020. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!