Tudnátok segíteni? (11. oszt. Koordinátageometria)


Ezen a héten íratott velünk a matektanár egy olyan feladatot,Megadta hogy :a:5x+2y=29

b:9x-y=43

c:14x+y=49

Ennek a háromnak kellett kiszamolni az ABC csúcsát,meg a b oldal hosszát.

Még egyszer nem csináltunk órán sem ilyen feladatot,osztálytársaimtól kérdeztem hogy valaki tudja-e,senki nem tudta.Ezen a feladaton múlik a doga kettesem,ha ezt nem csinálom meg beadandóba,akkor nem adja meg.Valaki letudná nekem írni a megoldást,vagy legalább csak a menetét?Köszönöm előre is.



2020. febr. 9. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyszerű a feladat, csak fogalmazd át. Egy háromszög csúcsa két oldal metszéspontja, tehát az a két függvény ugyanabban az (X;Y) koordinátában találkozik.

Először nézzük a C csúcs koordinátáját, ami ugye az 'a' és 'b' oldal metszéspontja.

5x+2y=29

9x-y=43

Két egyenlet, két ismeretlen, megoldod. (Javaslom első lépésként mondjuk a második egyenletet szorozni 2-vel.)


Majd ugyanezt eljátszod a B csúccsal (a és c metszéspontja), valamint az A csúccsal (b és c metszéspontja). Ha kész, meg is vannak a háromszög csúcsai.

A 'b' oldal hosszát pedig az A és C csúcsok koordinátáiból számolhatod. Támpontot nem adok, ilyet 100%, hogy csináltatok már órán, próbálkozz!

2020. febr. 9. 20:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

5x + 2y = 29

9x - y = 43

x = 5

y = 2

(5;2)

És így a többit. hajrá

2020. febr. 10. 07:53
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
100%

Azért az elég szomorú, hogy csak olyan feladatot tudsz megoldani, amilyet már csináltatok. Érdemes néhány apróságot tisztázni:

1; Mik ezek?

2; Mi fog létrejönni belőlük?

3; Hogyan kapjuk ezeket meg?


Egy kollégám mondta: Mindig lesz első probléma, szokj hozzá, hogy _keresed_ a megoldást.

2020. febr. 10. 19:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2020. febr. 11. 13:38