Sokféleképpen próbálkoztam, de nem
tudom kiszámolni sehogy. Lécci levezetve írja le valaki!
Oldat tömege: ?
Oldott anyag tömege: ?
Oldóster tömege: 120 g
Tömegszázalék: 20 t%
Előre is köszönöm.
2020. febr. 1. 12:39
1/2 anonim válasza:
Van megoldása.
Oldószer: 120
Oldott anyag: x
Oldat: 120 + x
Töménység: 20%
.
A töménységet úgy lehet kiszámolni, hogy az oldott anyagot osztod az oldattal.
x / (120+x) = 0,2
Ezt kell megoldani.
x = 0,2 * (120+x)
x = 24 + 0,2x
0,8x = 24
x = 30
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. febr. 1. 13:10