Van megoldása ennek a feladatnak?


Sokféleképpen próbálkoztam, de nem

tudom kiszámolni sehogy. Lécci levezetve írja le valaki!


Oldat tömege: ?

Oldott anyag tömege: ?

Oldóster tömege: 120 g

Tömegszázalék: 20 t%


Előre is köszönöm.



2020. febr. 1. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van megoldása.

Oldószer: 120

Oldott anyag: x

Oldat: 120 + x

Töménység: 20%

.

A töménységet úgy lehet kiszámolni, hogy az oldott anyagot osztod az oldattal.

x / (120+x) = 0,2

Ezt kell megoldani.

x = 0,2 * (120+x)

x = 24 + 0,2x

0,8x = 24

x = 30

2020. febr. 1. 12:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. febr. 1. 13:10