Matek erettsegin mikez kerdezhetnek koordinatageometriabol?

Egyenes egyenlete stb?
2020. jan. 25. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha középről van szó akkor kör, egyenes egyenlete,

két egyenes metszéspontja, 3szög súlypontja, kör és egyenes metszéspontja.

Egyenessel párhuzamos/merőleges egyenes egyenlete.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

2020. jan. 25. 18:49
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez hogy oldhato meg?

Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a

P (3;5)

ponton és párhuzamos a

4x +5y = 0

egyenletű egyenessel!

2020. jan. 25. 18:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

oldalon keresd meg a koorrdináta-geometriát. Ott van mind közép mind emelt szinten amit eddig kérdeztek és a megoldás is láthatod.

2020. jan. 25. 18:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

P (3;5)


4x +5y = 0 egyenletű egyenesből az egyenes normálvektora n(4;5). A vele párhuamos egyenes egyenlete meg:

4x + 5y= 4*3 + 5*5=37

2020. jan. 25. 18:57
 5/13 A kérdező kommentje:

Ilyenkor csak ki kell vonjam a koordinatakat?

Es akkor -13 a megoldas?

Tehat 3×4 =12

5×5 =25

12-25 = -13.

Es akkor a megoldas 3x + 5y = -13

2020. jan. 25. 18:57
 6/13 A kérdező kommentje:

Kivonni vagy osszeadni kell?

Elvileg lehet mind a kettot nem?

2020. jan. 25. 19:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A*x +B*y = A*X0 + b*Y0 ez az egyenes normálvektoros egyenlete. Tehát össze kell adnod a jobboldalt.


Sárga függvénytáblázat 58. oldalán megtalálod a képletet.

2020. jan. 25. 19:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja ertem akkor csak osszeadhato,koszi
2020. jan. 25. 19:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennél a feladatnál össze kell adni, de lehet olyan feladat, ahol éppen kivonni kell, úgyhogy nehogy azt jegyezd meg hogy csak összeadható.
2020. jan. 25. 19:28
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez mitoo fugg?
2020. jan. 25. 19:30
1 2