Helló, tudna segíteni nekem valaki ennek a polinomnak a megoldásában? Fontos lenne, előre is köszönöm
A megoldás menetére is szükségem lenne!
#matematika #polinóm
2020. jan. 24. 03:14
1/2 anonim válasza:
A polinom osztható (x-1)(x+1)=(x^2-1)-gyel.
Maradékos osztást csinálsz, a maradék (a+c)x+b+3. Mivel ez 0, c=-a, b=-3. A polinom: x^4+ax^3-3x^2-ax+2.
Az (x-3)-mal maradékos osztást végzel.
Egyelőre ennyit, mert nincs több időm, hátha ebből tovább tudsz menni.
2/2 anonim válasza:
Folytatom. az x^4+a*x^3-3*x^2-ax+2 polinomot kell maradékosan osztani (x-3)-mal. A maradék 104, tehát
2+24a+56=104
a=2
A polinom ezek szerint x^4+2x^3-3x^2-2x+2.
A szorzat alak a gyöktényezős alakból:
(x-1)(x+1)(x-sqrt(3)+1)(x+sqrt(3)+1)