A hat személy életkorának összege 153 év. Mindegyik férj 7 évvel idősebb a feleségénél. Attila 3 évvel idősebb Karolinánál, Mária és Attila együtt 48 éves. Bálint és Mária együtt 52 éves.
A) 57
B) 49
C) 47
D) 60
2020. jan. 22. 16:43
1/2 anonim válasza:
k=a-3
m+a=48, így m= 48-a
b+m=52, b=52-(48-a)=a+4
Innen következik, hogy Bálint felesége Karolina.
Lehet-e Attila felesége Mária?
48-a=a+7
2a=41
a=41/2. Ezt ellentmondásnak gondolom, mert nem egész szám.
Ezek szerint Attila felesége Éva, így e=a-7.
Ekkor Csongor felesége Mária, azaz c=55-a.
a+(a+4)+(55-a)+(a-7)+(48-a)+(a-3)=153
2a+97=153
a=28
b=32
c=27
d=21
m=20
k=25
Ha jól számoltam, akkor b+k=32+25=57
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2020. jan. 23. 16:33