Csongor, Attila és Bálint felesége – nem feltétlenül azonos sorrendben – Éva, Mária és Karolina. Hány éves Bálint és Karolina együtt?


A hat személy életkorának összege 153 év. Mindegyik férj 7 évvel idősebb a feleségénél. Attila 3 évvel idősebb Karolinánál, Mária és Attila együtt 48 éves. Bálint és Mária együtt 52 éves.

A) 57

B) 49

C) 47

D) 60



2020. jan. 22. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

k=a-3

m+a=48, így m= 48-a

b+m=52, b=52-(48-a)=a+4

Innen következik, hogy Bálint felesége Karolina.


Lehet-e Attila felesége Mária?

48-a=a+7

2a=41

a=41/2. Ezt ellentmondásnak gondolom, mert nem egész szám.


Ezek szerint Attila felesége Éva, így e=a-7.


Ekkor Csongor felesége Mária, azaz c=55-a.


a+(a+4)+(55-a)+(a-7)+(48-a)+(a-3)=153

2a+97=153

a=28

b=32

c=27

d=21

m=20

k=25


Ha jól számoltam, akkor b+k=32+25=57

2020. jan. 22. 17:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2020. jan. 23. 16:33