Hány db oxóniumion van közönséges körülmények között 1cm3,20°C-os tiszta vízben?

Valaki elmagyarázná, hogy ezt a feladatot hogyan kell megoldani? Sajnos, én nem tudom... :(

2020. jan. 19. 19:43
 1/1 Fizikakedvelő ***** válasza:

Mennyire nem érthetőa feladat? Tudod mire kiváncsi? Elkezdted esetleg,s megakadtál?

A lényeg vázlatosan a következő:


Ismert folyamat a víz autoprotolízise:


2 H20 《》 OH(-) + H3O(+)


A feladatot az oxóniumion mennyisége érdekli. Amint látod 2 mol vízmolekulából képződik 1 mol oxóniumion,így az összrészecskeszám(N) fele lesz az oxóniumionok száma. Az összrészecskeszámot egy képlet formájában ki lehet fejezni.


N=n*N(A)


Ebből ismeretlen az anyagmennyiség,azonban arra is van egy formulánk.

n=m/M


Tömegünk nincs,kifejezhető a térfogat és az ismert sűrűség szorzataként.


m=ró(víz)*V(víz)


Remélem ez segít a feladat megoldásában.

2020. jan. 19. 21:28