Valaki elmagyarázná, hogy ezt a feladatot hogyan kell megoldani? Sajnos, én nem tudom... :(2020. jan. 19. 19:43
1/1 Fizikakedvelő válasza:
Mennyire nem érthetőa feladat? Tudod mire kiváncsi? Elkezdted esetleg,s megakadtál?
A lényeg vázlatosan a következő:
Ismert folyamat a víz autoprotolízise:
2 H20 《》 OH(-) + H3O(+)
A feladatot az oxóniumion mennyisége érdekli. Amint látod 2 mol vízmolekulából képződik 1 mol oxóniumion,így az összrészecskeszám(N) fele lesz az oxóniumionok száma. Az összrészecskeszámot egy képlet formájában ki lehet fejezni.
N=n*N(A)
Ebből ismeretlen az anyagmennyiség,azonban arra is van egy formulánk.
n=m/M
Tömegünk nincs,kifejezhető a térfogat és az ismert sűrűség szorzataként.
m=ró(víz)*V(víz)
Remélem ez segít a feladat megoldásában.