Panni 4 dl 1,5%-os ecetes salátaöntetet szeretne készíteni a salátájához. Az üzletben csak 20%-os ecetet kapott. Hány decilitert kell önteni a vízhez ebből az erős ecetből? Pls megoldási tervvel együtt 🙏🏻❤️

2020. jan. 16. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

4dl 15%-os öntet=4*0,015 tiszta (100%-os) ecet és 4*(1-0,015) tiszta víz. Azaz kell neked 4*0,015=0.06dl ecettartalom. Mivel 20%-os ("0,2-es")eceted van ezért abból 0,06/0,2=0.3dl. Ehhez még hozzáteszel 4-0.3=3.7dl tiszta vizet.

Visszahelyettesítve az ecettartalmad: 0.3dl*0.2+3.7dl*0=0.06dl, ezt checkkolva: 0,06dl/4dl=0,015=1.5%

2020. jan. 16. 17:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2020. jan. 16. 18:01