Matekon a trigonometrikus egyenleteket vesszük, viszont egy ponttól nem tudom folytatni. Házinak ezt a feladatot kaptuk: 2sin²x-5sin x+2=0

A másodfokú egyenletet meg tudtam csinálni hozzá, de azután nem tudom hogyan kell. A segítséget előre is köszönöm!



2020. jan. 8. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A másodfokú egyenletből azt kapod, hogy


sinx=2 vagy sinx=1/2


A szinuszfüggvény értékkészlete a [-1; 1], ezért az 1. egyenletnek nincs megoldása.


A 2. egyenletnek megoldásai:

x1=Pi/6+2kPi

x2=Pi-Pi/6+2kPi

k egész

2020. jan. 8. 16:45