Matekon a trigonometrikus egyenleteket vesszük, viszont egy ponttól nem tudom folytatni. Házinak ezt a feladatot kaptuk: 2sin²x-5sin x+2=0
A másodfokú egyenletet meg tudtam csinálni hozzá, de azután nem tudom hogyan kell. A segítséget előre is köszönöm!
2020. jan. 8. 16:39
1/1 anonim válasza:
A másodfokú egyenletből azt kapod, hogy
sinx=2 vagy sinx=1/2
A szinuszfüggvény értékkészlete a [-1; 1], ezért az 1. egyenletnek nincs megoldása.
A 2. egyenletnek megoldásai:
x1=Pi/6+2kPi
x2=Pi-Pi/6+2kPi
k egész