Valakk tudna segíteni? Nagyon megköszönném


Egy 2 km hosszú,kör alakú pályán 2 korcsolyázó halad egy irányban. A gyorsabbik, aki 1 perccel rövidebb idő alatt fut körbe a pályán, mint a másik, 20 percenként elmegy társa mellett. Mekkora a sebességük?


Köszönöm!



2020. jan. 6. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

v1: 2/x

v2: 2/(x+1)

40/x = 40/(x+1) + 2

40(x+1) = 40x + 2x(x+1)

40x + 40 = 40x + 2x² + 2x

2x² + 42x = 40x + 40

2x² + 2x - 40 = 0

x² + x - 20 = 0

x1 = 4, x2 = -5 Marad az első.

2020. jan. 6. 20:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Tegyuk fel, hogy a lasabb megtesz x km-t 3*20 perc = 1 ora alatt. Mennyit tesz meg a gyorsabb? Hanyszor megy el a lasabb mellett 60 perc alatt? Hany km-t tesz meg tobbet, mint a lasabb amikor egyszer elmegy mellette?


Ha a lasabb x kilometert tesz meg 60 perc alatt, hany perc alatt tesz meg egy kilometert? Es hany perc alatt egy kort (2 kmt)? Az elobb kiszamoltad hany km-t tesz meg (x + ...) a gyorsabb 60 perc alatt. Akkor hany perc alatt teszi meg a kort, 2 km? A ket korcsolyazo 2km-es idejenek kulonbsege 1 perc. Kapsz egy egyismeretlenes egyenletet x-ben, masodfoku. Megoldod

2020. jan. 6. 20:54