Egy gyerek ül a 10 kg tömegű szánkón, melynek nyomása a hóra 8 kPa. A szánkó érintkezési felülete a hóval 500 cm². Mekkora a gyerek tömege? Mekkora a szánkó..


Egy gyerek ül a 10 kg tömegű szánkón, melynek nyomása a hóra

8 kPa. A szánkó érintkezési felülete a hóval 500 cm². Mekkora a

gyerek tömege? Mekkora a szánkó aljának a hóra vonatkozó

csúszási súrlódási együtthatója, ha a súrlódási erő a nyomóerőnek

a 10 -ed része?


Teljes megoldásra van szükségem. Előre köszönöm a megoldásokat!



2020. jan. 6. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A nyomás a nyomóerő és a nyomófelület hányadosa,azaz

p = F / A. Ha ezek közül bármelyik kettőt tudjuk, ki lehet számolni a harmadikat. Itt az erő kell, amihez át kell rendeznünk a képletet.

F = p * A

A számolás elvégzése előtt át kell váltanunk mindent SI-mértékegységre.

p = 8 kPa = 8000 Pa

A = 500 cm² = 0,05 m²

Most már lehet számolni.

F = p * A = 8000 Pa * 0,05 m² = 400 N

Ha 1 kg tömegű test súlya (a Földön) 10 N, akkor mennyi lesz a szánkó és a gyerek együttes tömege? Ebből levonsz 10-et, és megvan a gyerek tömege.

Ha a súrlódási erő a nyomóerő 1/10-ed része, akkor az együttható 1/10.

2020. jan. 6. 15:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!
2020. jan. 6. 16:07