Henger alakú palack v=50l, p=200bar, m üres=57kg, m teli=73,41kg, t=20°C A kérdés az lenne, hogy milyen gáz?

Hálás lennék, ha segítenétek, ezen múlik a fizika kettesem :)

2020. jan. 5. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A gázok állapotegyenlete: pV = nRT

Váltsuk át a mértékegységeket SI egységre!

p = 200 bar = 200 * 100 000 Pa = 20 000 000 Pa

V = 50 l = 50 dm³ = 0,05 m³

R = 8,31 J / (kg * K) - ezt illik tudni fejből

T = 20 C = 293 K

Mivel négy adat ismert, az ötödiket ki lehet számolni.

n = pV / RT = 20 000 000 Pa * 0,05 m³ / (8,31 J/(kgK) * 293 K) = 410,7 mol

A gáz tömege 73,41 kg - 57 kg = 16,41 kg

Számoljuk ki a gáz moláris tömegét!

16 410 g / 410,7 mol = 40,0 g/mol

Most jön az, hogy keresgélni kell a periódusos rendszerben, melyik gáz moláris tömege 40 g. Ezt meghagyom neked, hogy valamit csinálj azért a kettesért.

2020. jan. 5. 22:20