Hálás lennék, ha segítenétek, ezen múlik a fizika kettesem :)2020. jan. 5. 21:32
1/1 anonim válasza:
A gázok állapotegyenlete: pV = nRT
Váltsuk át a mértékegységeket SI egységre!
p = 200 bar = 200 * 100 000 Pa = 20 000 000 Pa
V = 50 l = 50 dm³ = 0,05 m³
R = 8,31 J / (kg * K) - ezt illik tudni fejből
T = 20 C = 293 K
Mivel négy adat ismert, az ötödiket ki lehet számolni.
n = pV / RT = 20 000 000 Pa * 0,05 m³ / (8,31 J/(kgK) * 293 K) = 410,7 mol
A gáz tömege 73,41 kg - 57 kg = 16,41 kg
Számoljuk ki a gáz moláris tömegét!
16 410 g / 410,7 mol = 40,0 g/mol
Most jön az, hogy keresgélni kell a periódusos rendszerben, melyik gáz moláris tömege 40 g. Ezt meghagyom neked, hogy valamit csinálj azért a kettesért.