aminek következtében a dobozban levo golyók 84%-a feher szinu lett. Hany fehergolyo volt eredetileg a dobozban?

Légyszi segítsetek és helyesírási hibákat nézzétek el.elore is köszönöm


2020. jan. 4. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdeti állapot: F fehér golyó.

.

Piros golyók behelyezése után: F fehér és P piros.

Tudjuk, hogy 5 * P = F + P, tehát, P = 1/4 F

.

Beteszünk 10 fehér golyót: F+10 fehér, és 1/4 F piros.

F + 10 = 0,84 (F + 10 + 1/4 F)

F + 10 = 1,05 F + 8,4

10 = 0,05 F + 8,4

0,05 F = 1,6

F = 32

2020. jan. 4. 15:50
 2/3 botkav2 válasza:
100%

Üdv!

Miért lett 1/4 Fehér? 1/5 Piros van és 4/5 fehér, így jön ki az egy egész. nem?

2021. jan. 22. 18:45
 3/3 Anonimusz7 válasza:

Azt, hogy hány darab fehér golyó volt eredetileg én elnevezném x-nek és, hogy hány pirosat tettünk bele azt elnevezném y-nak, így jobban értelmezhető. Tudjuk hogy x+y (a fehér meg a piros együtt) -nek az ötödrésze piros (vagyis y) ezek szerint (x+y):5 (x+y ötödrésze)=y (pirossal). Így az y-ra hivatkozhatunk úgy is, hogy 1/4 x, hiszen ha megoldjuk az egyenletet (ehhez tudni kell egyenletet rendezni):


(x+y)/5=y

x+y=5y

x=4y (osszuk el mindkét oldalt 4-el)

1/4x=y

Ebből kiderül, hogy 1/4x=y-al. Sajnálom ha nem voltam érthető.

2024. jan. 8. 14:24