Mekkora feszültség gyorsította fel az elektront?


Homogén, 10-4T indukciójú mágneses térbe az indukcióvonalakra merőlegesen elektront lövünk, melyet előzőleg elektromos térben gyorsítottunk fel.

Az elektron a mágneses térben 2 mm sugarú körpályára áll.



2019. dec. 31. 18:15
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Az elektron egyenletes körmozgást végez, amihez tartozó centripetális erőt a Lorentz erő adja:

e*v*B = m_elektron*v^2/r

2. Az elektron sebessége: v = gyök(2E/m).

3. Az elektron mozgási energiája: E = e*U

2020. jan. 1. 09:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 1. 17:49