Pl a 112 - 48 arányból hogyan tudok 7 - 3-at, vagy 2,33 - 1et kihozni? Ha elosztom a 112-őt 48-al, a 2,33-at megkapom, de az 1 hogyan jön ki?
Köszönöm előre is, kellemes ünnepeket.
2019. dec. 26. 00:04
1/2 anonim válasza:
Mindkét számot el kell osztani. Ha a 48-at is elosztod 48-cal megkapod az 1-et. Egyszerűsíteni úgy tudsz, ha megkeresed a legnagyobb közös osztót. De lehet próbálgatással is.
112/48 = 56/24 = 28/12 = 14/6 = 7/3
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2019. dec. 29. 12:38