Egy 5kg tömegű test sebességét 15 s alatt 40 m/s ról 55m/s ra növeljük Ez a feladat valaki le tudná írni az eredmènyt meg hogy hogy kell kiszámolni?

2019. dec. 10. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feladat, csak tényállás, mivel nincs kérdés.


Feltételezem az a kérdés, hogy ehhez mekkora erőhatás kellett mindehhez.


Nos mivel tudjuk, hogy:

F = m * a, ahol:

* F - a keresett erő

* m - a tömeg: ezt tudjuk

* a - a gyorsulás: ez meg kiszámítható az ismert adatokból:

a = dv / dt = (v2 - v1) / dt, ahol:

* v2: a sebesség, amire felgyorsultunk

* v1: a sebesség, amiről felgyorsultunk

* dt: a sebességváltozás ideje

2019. dec. 10. 18:34