2019. dec. 10. 18:16
1/1 anonim válasza:
Ez nem feladat, csak tényállás, mivel nincs kérdés.
Feltételezem az a kérdés, hogy ehhez mekkora erőhatás kellett mindehhez.
Nos mivel tudjuk, hogy:
F = m * a, ahol:
* F - a keresett erő
* m - a tömeg: ezt tudjuk
* a - a gyorsulás: ez meg kiszámítható az ismert adatokból:
a = dv / dt = (v2 - v1) / dt, ahol:
* v2: a sebesség, amire felgyorsultunk
* v1: a sebesség, amiről felgyorsultunk
* dt: a sebességváltozás ideje