Le tudná vezetni valaki légyszi? Az megvan, hogy A lehet 0, 1, 2, 3 és ezeknek a lehetőségeknek az összege lesz osztva az összes lehetséges húzással.2019. dec. 3. 18:26
1/2 anonim válasza:
Összes eset: 90^15
Kedvező eset:
1) 0 A van benne: 50*50*50*50*50...*50=50^15
2) 1 A van benne: itt az is lényeg, hogy az A hova kerül, ennek megfelelően 15*40*50*50*...*50=15*40*50^14
3) 2 A van benne: hasonló a helyzet, mint az előbb; a két A (15 alatt a 2)-féleképpen tud elhelyezkedni, így (15 alatt a 2)*40^2*50^13 esetben lesz benne pontosan két A.
Ez alapján megpróbálod befejezni?
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. dec. 3. 19:42