Egy raktárban 40db A és 50db B minőségű alkatrész található. Mi az esélye, hogy ezekből az alkatrészekből 15 elemű mintát húzva visszatevéssel az 'A' alkatrészek arány legfeljebb 20% lesz?

Le tudná vezetni valaki légyszi? Az megvan, hogy A lehet 0, 1, 2, 3 és ezeknek a lehetőségeknek az összege lesz osztva az összes lehetséges húzással.

2019. dec. 3. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
16%

Összes eset: 90^15

Kedvező eset:

1) 0 A van benne: 50*50*50*50*50...*50=50^15

2) 1 A van benne: itt az is lényeg, hogy az A hova kerül, ennek megfelelően 15*40*50*50*...*50=15*40*50^14

3) 2 A van benne: hasonló a helyzet, mint az előbb; a két A (15 alatt a 2)-féleképpen tud elhelyezkedni, így (15 alatt a 2)*40^2*50^13 esetben lesz benne pontosan két A.


Ez alapján megpróbálod befejezni?

2019. dec. 3. 19:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. dec. 3. 19:42