63 tulipánt szedtünk, melyekből kétszínű csokrokat kötöttünk. Piros és fehér színűek voltak. Minden csokorba ugyanannyi tulipán van, miközben közülük 3 mindig piros. Hány fehér tulipánt szedtünk? Mi az összes megoldása?


2019. okt. 30. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

63 pozitív osztói: 1;63; 3; 21; 7; 9

Az 1-et és a 3-at kizárjuk, mert a csokrok kétszínűek és pontosan 3 db piros tulipán van.

1. megoldás: 3 piros és 4 fehér tulipánból álló csokorból lehet nelünk kilenc darab. Azaz 9×3=27 piros és 9×4=36 fehér van.

2. megoldás: 3

2019. okt. 30. 20:30
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 30. 23:11
 3/5 klgh ***** válasza:

Ezt azért lehetne bővíteni.

Lehet három csokor is 21 virággal.

És az hogy közülük három mindig piros az nem ekvivalens azzal, hogy pontosan három piros van benne.

2019. okt. 31. 06:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez első válaszom véletlenül elment tegnap este.

2.megoldás: 3 piros és 6 fehér tulipánból álló csokorból 7 db van. Azaz 7×3=21 piros és 7×6r42 fehér

3.megoldás: 3 piros és 18 fehér tulipánbol álló csokorból 3 db van. Azaz 3×3=9 piros és 3×18=54 fehér

4.megoldás: 3 piros és 60 fehér tulipán van a csokorban.

2019. okt. 31. 07:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. okt. 31. 13:11