2019. okt. 30. 16:04
1/5 anonim válasza:
63 pozitív osztói: 1;63; 3; 21; 7; 9
Az 1-et és a 3-at kizárjuk, mert a csokrok kétszínűek és pontosan 3 db piros tulipán van.
1. megoldás: 3 piros és 4 fehér tulipánból álló csokorból lehet nelünk kilenc darab. Azaz 9×3=27 piros és 9×4=36 fehér van.
2. megoldás: 3
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 30. 23:11
3/5 klgh válasza:
Ezt azért lehetne bővíteni.
Lehet három csokor is 21 virággal.
És az hogy közülük három mindig piros az nem ekvivalens azzal, hogy pontosan három piros van benne.
4/5 anonim válasza:
Ez első válaszom véletlenül elment tegnap este.
2.megoldás: 3 piros és 6 fehér tulipánból álló csokorból 7 db van. Azaz 7×3=21 piros és 7×6r42 fehér
3.megoldás: 3 piros és 18 fehér tulipánbol álló csokorból 3 db van. Azaz 3×3=9 piros és 3×18=54 fehér
4.megoldás: 3 piros és 60 fehér tulipán van a csokorban.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. okt. 31. 13:11