98 dm^3 standard állapotú ammónia gázt oldunk fel 400g vízben. Mennyi az így előállított 0,915 g/cm^3 sűrűségű oldat tömegkoncentrációja?

Magyarázattal, ha kérhetem!

2019. okt. 11. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

tömegkoncentráció, vagy tömegszázalék jelentése: az oldat teljes tömegének hány százaléka az oldott anyag tömege?


Standardállapotú (egy szó) gáz 24,5 dm^3/mol, akkor 98 dm^3 ammónia hány mol? 4

4 mol ammónia tömege? Moláris tömege 17 g/mol, úgyhogy 68g.


68g az oldott anyag tömege, a teljes tömeg 468g.


68/468 = 0,1453


14,53%

2019. okt. 12. 10:48
 2/4 A kérdező kommentje:
Sűrűséggel nem kell kezdeni semmit?
2019. okt. 12. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak ijesztésnek van ott.
2019. okt. 12. 17:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolértem magam a tanulásban úgyhogy mostmár leírom, hogy a tömegszázalék nem egyenlő a tömegkoncentrációval. A számolás pedig így néz ki:


Sűrűség= oldat tömege/oldat térfogata


0,915=(400+68)/oldat térfogata ( 400 a víz és 68 az NH3)


Ebből az oldat térfogata egyenletrendezés után:


511,48 cm3 = 0,51148 dm3


A tömegkoncentráció = az oldott anyag tömege/oldat térfogata


Cm=68/0,51148 = 132,95 g/dm3


Köszönöm :D

2019. okt. 14. 10:41