Magyarázattal, ha kérhetem!2019. okt. 11. 20:27
1/4 anonim válasza:
tömegkoncentráció, vagy tömegszázalék jelentése: az oldat teljes tömegének hány százaléka az oldott anyag tömege?
Standardállapotú (egy szó) gáz 24,5 dm^3/mol, akkor 98 dm^3 ammónia hány mol? 4
4 mol ammónia tömege? Moláris tömege 17 g/mol, úgyhogy 68g.
68g az oldott anyag tömege, a teljes tömeg 468g.
68/468 = 0,1453
14,53%
2/4 A kérdező kommentje:
Sűrűséggel nem kell kezdeni semmit?
2019. okt. 12. 16:27
4/4 A kérdező kommentje:
Utolértem magam a tanulásban úgyhogy mostmár leírom, hogy a tömegszázalék nem egyenlő a tömegkoncentrációval. A számolás pedig így néz ki:
Sűrűség= oldat tömege/oldat térfogata
0,915=(400+68)/oldat térfogata ( 400 a víz és 68 az NH3)
Ebből az oldat térfogata egyenletrendezés után:
511,48 cm3 = 0,51148 dm3
A tömegkoncentráció = az oldott anyag tömege/oldat térfogata
Cm=68/0,51148 = 132,95 g/dm3
Köszönöm :D
2019. okt. 14. 10:41