Mutassuk meg, hogy ha a és b egy G csoport két eleme, akkor ab és ba rendje megegyezik! Mi a megoldás?

csoportelem rendje

#elemrend
2019. okt. 8. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Tegyuk fel hogy az ab rendje n.

Azaz ababab...ab=1. (n db ab van)

Ebbol balrol a inverzzel szorzassal majd jobbrol aval szorazzas:

bababa...ba= a^(-1)*a=1. (Itt n db ba van). Tehat (ba)^n is 1.

Ezutan mar csak fel kell tenni indirekt h van kisebb hatvany amire ba 1 viszont ekkor forditva megmutathato h akkor arra emelve ab is 1 lenne de akkor n nem lehetne az ab rendje.

2019. okt. 8. 18:07
 2/2 anonim ***** válasza:
27%
Még annyit, hogy ezek alapján ha az egyik rendje végtelen, a másiknak is nyilván az.
2019. okt. 8. 18:23