csoportelem rendje#elemrend
2019. okt. 8. 17:04
1/2 anonim válasza:
Tegyuk fel hogy az ab rendje n.
Azaz ababab...ab=1. (n db ab van)
Ebbol balrol a inverzzel szorzassal majd jobbrol aval szorazzas:
bababa...ba= a^(-1)*a=1. (Itt n db ba van). Tehat (ba)^n is 1.
Ezutan mar csak fel kell tenni indirekt h van kisebb hatvany amire ba 1 viszont ekkor forditva megmutathato h akkor arra emelve ab is 1 lenne de akkor n nem lehetne az ab rendje.
2/2 anonim válasza:
Még annyit, hogy ezek alapján ha az egyik rendje végtelen, a másiknak is nyilván az.