Kemia feladatok valaki tud segiteni? Nagyon fontos


1, elemmulekulak es a vegyuletmolekulak hasonlosága és különbsége


2, 200g 8tömegszázalékos nátrium hidroxid oldat elkészitéséhez , hány gramm nátrium hidroxidra és hány gramm vízre van szükség (levezetve számolásonként)


3, A lakmusz milyen színnel jelzi ki a savas kémhatást?

-Melyik ion túlsúlya mutatható igy ki?

-Írj egy példát a savas kémhatású oldatra?


4, Az ammonia a sürgősségi a levegőhöz képest?

Az ammonia a vízben való oldhatosága


5, Nátrium és klór reakció egyenlete


6, Anyag amelynek vizesoldata ammoniumiont tartalmaz



2019. okt. 8. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
ha megmutatod mire jutottál eddig segítek, de csak úgy nem oldok meg feladatokat hogy neked hozzá se kelljen szagolnod
2019. okt. 8. 00:40
 2/4 A kérdező kommentje:

A legtobbet mar megoldottam de nem vagyok benne biztos mert rakerestem interneten es az egyik oldal azt irja ki pl hogy lugos a masik meg azt hogy savas

De az elso feladat nagyon fontos lenne

2019. okt. 8. 06:22
 3/4 Z003 ***** válasza:

1, Hasonlóság pl: -kovalens kötés tartalmaznak (persze vannak ionos vegyületmolekulák is).

Különbség pl: -az elemmolekulák apolárisak míg a vegyületmolekulák nagyrészt polárisak.

-az elemmolekulákat azonos atomok építik fel.

2, 100g oldatban van 8g oldott anyag (t. %-os oldat def.)

200g oldatban van Xg oldott anyag

x=(200*8)/100=16g

200-16= 184g víz és 16g NaOH

3, A sav pirosra (vagy rózsaszínesre)festi a lakmuszt.

Az oxónium ion (H3O+).

Pl: ecet, sósav, kénsav, salétromsav, foszforsav.

4, Az ammónia gáz enyhén emelkedő gáz, a levegőben könnyen terjed. Vízben nagyon jól oldódik, az oldat lúgos lesz, oldatának a neve szalmiákszesz.

5, 2Na + Cl2 --> 2NaCl

6, Ehhez elég sokat lehet írni nem tudom hogy mennyi kell de azért biztosra megyek:

NH4OH, NH4Cl, NH4NO3 , NH4HSO4, (NH4)2SO4, NH4H2PO4, (NH4)2HPO4, (NH4)3PO4, NH4HCO3, (NH4)2CO3, NH4F, NH4Cl, NH4Br, NH4I, NH4SH, (NH4)2S, (NH4)2S2O8 remélem ennyi elég.

2019. okt. 9. 15:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Uristen nagyon szepen koszonom sokat segitettel !
2019. okt. 9. 18:14