Hogy jön ki erre 7,6 t%?2019. szept. 28. 11:53
1/2 anonim válasza:
Először is megnézem, hogy a kristályvizes cink-szulfát hány %-ban tartalmazza a ZnSO4-t. Ezt úgy számolom ki, hogy megnézem a kristályvizes só moláris tömegét: M(kristályvizes)= 65,4 + 32 + 4*16 + 7*18= 287,4 g/mol.
A vízmentes cink-szulfát moláris tömege: 161,4 g/mol.
A kristályvizes só (161,4 / 287,4)*100 = 56,16 m/m%-os sóra nézve.
A 21,55 g kristályvizes sóban a cink-szulfát tömege: 21,55 * 0,5616 = 12,1 g.
A kapott oldatról tudjuk, hogy 150 cm^3 és a sűrűsége 1,06 g/cm^3. A tömege: 150*1,06= 159 g.
Az oldatkészítés során az oldott anyag tömege nem változott, így: (12,1/159)*100 = 7,61 m/m% -os az oldat.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!
2019. szept. 29. 09:09