2019. szept. 12. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Jó régen volt kémiám és fizikám, de logikusan nézve 1 liter víz 1 kgnak felel meg, ergo meg kell nézni az olajnak kisebb vagy nagyobb a sűrűsége a víznél (kisebb) és a számok alapján kell szorozni.


Az olaj sűrűsége 0,9 g/cm3

1 liter az 1 dm3, ami 1000cm3

1000*0,9=900g=0.9kg


ha a=x liter; b=0.9 g/cm3; c= 1 kg=1000g

előzőek alapján: a*b=c --> a=c/b

1000/0.9=1111,11 cm3=1,1111 dm3 --> 1,1111 l

2019. szept. 12. 16:03
 2/2 anonim ***** válasza:
82%
Elég használni a V=m/ro képletet. Egysorsos behelyettesítés. Bár ettől függetlenül a #1-es is jó eredményt hozott ki.
2019. szept. 12. 20:02