2019. szept. 12. 15:17
1/2 anonim válasza:
Jó régen volt kémiám és fizikám, de logikusan nézve 1 liter víz 1 kgnak felel meg, ergo meg kell nézni az olajnak kisebb vagy nagyobb a sűrűsége a víznél (kisebb) és a számok alapján kell szorozni.
Az olaj sűrűsége 0,9 g/cm3
1 liter az 1 dm3, ami 1000cm3
1000*0,9=900g=0.9kg
ha a=x liter; b=0.9 g/cm3; c= 1 kg=1000g
előzőek alapján: a*b=c --> a=c/b
1000/0.9=1111,11 cm3=1,1111 dm3 --> 1,1111 l
2/2 anonim válasza:
Elég használni a V=m/ro képletet. Egysorsos behelyettesítés. Bár ettől függetlenül a #1-es is jó eredményt hozott ki.