R=12méter Q1=Q2=0.1coulomb F=?

Fizika

2019. szept. 9. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
F=erő
2019. szept. 9. 17:06
 2/3 2*Sü ***** válasza:

1. Megkeresni a tankönyvben – esetleg a neten – a Coulomb-törvényt.

2. Felírni és behelyettesíteni a képletbe a megfelelő mennyiségeket.

(+1. Majd szükség lesz a k-ra, azaz a Coulomb-féle arányossági tényezőre, ami megint megtalálható vagy a tankönyvben, vagy a Négyjegyű függvénytáblázatban, vagy a neten.)


Ebben nincs semmi csavar, csak fel kell írni a képletet, még átrendezni sem kell semmit.

2019. szept. 9. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Az oktatási rendszer alapjában véve ott van elrontva, hogy nem ösztönzi a diákot még arra sem, ha valamit nem tud, utánanézzen. Ez nagy hiba, mert az önállóság és a gondolkodás így nem valósul megy.

Pedig csak az F=2*Q1*Q2/R^2 formulát kellett volna megtalálni akár a fv.táblából.

Ott le van írva az is, hogy k=9*10^9 N*m^2/C^2.

Behelyettesítés:


F=(9*10^9 N*m^2/C^2)*(0.1^2)*C^2/144m^2.

Ezt meg már csak be kell írni a zsebszámológépbe szorzás-osztás, tehát a négy alapműveletnek(amit elemi 2.évfolyamában tanítanak) pusztán a fele.

Az eredményt N-ban kapod, mert C^2-el, és m^2-el lehet egyszerűsíteni.

2019. szept. 9. 19:28