Hány mol/dm3 koncentracioju az az oldat, ami ugy keszul, hogy 11,6 g natrium-kloridot 200 cm3 vizben feloldunk es a kapott oldat surusege 1, 02 g/cm3?


2019. szept. 7. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

n(NaCl)=11,6g/58,5(g/mol)=0,198mol


m(oldat)=11,6g+200g=211,6g


V(oldat)=211,6g*1,02(g/cm3)=215,8cm3 =0,2158dm3


c=0,198mol/0,2158dm3=0,918mol/dm3

2019. szept. 7. 13:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. szept. 7. 19:31