2019. szept. 7. 11:55
1/2 anonim válasza:
n(NaCl)=11,6g/58,5(g/mol)=0,198mol
m(oldat)=11,6g+200g=211,6g
V(oldat)=211,6g*1,02(g/cm3)=215,8cm3 =0,2158dm3
c=0,198mol/0,2158dm3=0,918mol/dm3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. szept. 7. 19:31