Segíteni a kémia háziban?

A feladat: 5m³ 25Cº hőmérsékletű CH4 gáz égésekor mennyi energia(E) szabadul fel?
2019. szept. 6. 18:45
 1/6 Silber ***** válasza:
61%
163,51 MJ.
2019. szept. 6. 20:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek a kötési energiák kellenének a feladat megoldásához:

C - H

O - O

C - O

H - O


Az egyenlet úgy néz ki, hogy CH4 + O2 = Co2 + H2O

2019. szept. 7. 09:15
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Leírnátok azt is, hogy hogyan jött ki a megoldás? Mármint megmagyaráznátok,hogyan kell az ilyen feladatot megoldani?

2019. szept. 7. 09:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha megadod a fent említett kötési energiákat, akkor szívesen levezetem.

A feladatban biztos benne volt, vagy a tanárotok mondta, vagy ha nem, függvénytáblázatban benne van. Nekem most nincs kéznél.

2019. szept. 7. 11:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt a feladatot a tanárom adta fel, de nem mondta el a kötési energiákat.(még sosem oldottunk meg az órán ilyen feladatot) A függvény táblázatom pedig jelenleg nincs nálam.:( Azért köszönöm h megpróbáltál segíteni.
2019. szept. 7. 13:02
 6/6 Silber ***** válasza:

Nem kellenek kötésenergiák. Csak Égéshő vagy fűtőérték, értelmezéstől függően.

p*V=n*R*T

n=P*V/(R*T)


H=n*h


p - nyomás (Pa)

V - térfogat (m^3)

n - anyagmennyiség (mol)

R - univerzális gázállandó (J/[mol*K])

T - hőmérséklet (K)

h - mólfajlagos égéshő vagy fűtőérték, értelmezéstől függően (MJ/mol)


Én fűtőértékkel számoltam, bár a megoldókulcsban valószínűleg az égéshővel számolt érték fog megjelenni.

2019. szept. 7. 21:14