2019. aug. 19. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
(1/2 + gyök(3)/2)^2
2019. aug. 19. 22:37
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Elárulnád hogy milyen modszer szerint derited ki a négyzethez szükséges a és b értékeket??

2019. aug. 19. 22:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
(a+b)^2=a^2+2*ab+b^2 azonosságban a 2*ab felel meg a 2*(sqrt (3) /4)-nek. Ebből a b=sqrt(3)/2-re lehet következtetni. Ennek négyzete 3/4 amiből a^2=1/4 és a=1/2.
2019. aug. 20. 07:41