Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogyan...

Egyetemisták, ti hogyan motiváljátok magatokat a vizsgaidőszak végén?

Figyelt kérdés

4 zhn, és 3 vizsgán vagyok túl. Jövö héten 3 vizsgám van, amiből 2 nagyon nehéz. Nem tudok már koncentrálni, egész nap alszom. Ti mit tesztek hasonló esetben?

20L (Corvinus egyetem)



2019. jún. 1. 19:10
1 2 3
 11/28 Zolály ***** válasza:
67%

Látom, nagyon okosnak képzeled magad, utolsó... Köszönöm a megtisztelő szavakat, de ha már annyira méregetjük itt a micsodánkat közgazdász és mérnök között, akkor tessék, itt van az összes matektárgya a gazdelemzőnek:

Analízis I.

Analízis II.

Algebra I.

Algebra II.

Valószínűségszámítás

Sztochasztika

Bevezetés a mértékelméletbe

Operációkutatási modellek I.

Operációkutatási modellek II.

Dinamikai rendszerek

Funkcionálanalízis

Konvex analízis

Ezek voltak a matekos tárgyak. Most jönnek a statisztikák:

Statisztika

Bevezetés az ökonometriába

Gazdaság- és társadalomstatisztika

Idősorelemzés

Prediktív ökonometria

Többváltozós adatelemzés


Ez akárhogy is számolom, 12 félév matek és 5 félév statisztika :) és egyáltalán nem biztos, hogy ezek a legnehezebb tárgyak, jó pár nagyon durva tárgy van ott, ami nem tiszta matek. Régen, amikor nem volt osztatlan, lehetett menni alapképzés után ELTE matek mesterre :D a matematikusmérnök spec meg 1-2 éve indult maximum, azelőtt nem volt ilyen matekos mérnökszak a BME-n. Szóval csak gratulálni tudok ahhoz, ha ezt is lebüfézed, süt az értelem, vettem észre :D ha nagyon pontosítani akarok, akkor körülbelül olyan nehéz lehet ez a szak, mint a legnehezebb gépészmérnök specializáció BME-n, ez így megfelel? :) Amúgy azon a specen is van kemény 1 félév statisztika, hát vicc :D nem csoda, hogy el se tudod képzelni, magas szinteken a statisztika hogy is néz ki :D

2019. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Zolály ***** válasza:
100%
Az meg külön vicc, hogy azt mondtad, hogy ezek kb. mérnökin is vannak, és belinkeled a matematikus mérnök specializációt :D te is jól tudod, hogy egy átlag mérnökin 3-4 félév matek van :D
2019. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

"a matematikusmérnök spec meg 1-2 éve indult maximum, azelőtt nem volt ilyen matekos mérnökszak a BME-n."


De volt, már a 70-es években is. Csak most újraindult.


"Szóval csak gratulálni tudok ahhoz, ha ezt is lebüfézed, süt az értelem, vettem észre"


Nem büféztem le. Azért valljuk be, a corvinuson nem ez az átlagnehézség/átlagszinvonal. Csak most épp 100-ból 1 ilyen szakot sikerült felhoznod, aminek még értelme is van.


Amúgy meg hol vannak a differenciálegyenletek? vagy nincsenek?

Kíváncsi lennék, dinamikai rendszerekből mit tanultok, mert abban lehetne diffegyenlet. Folytonos vagy diszkrét dinamikai rendszereket?

2019. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Zolály ***** válasza:
Nem tudom, én nem erre a szakra járok, de tudtommal a Dinamikai rendszereken belül tanulják a Diffegyenleteket.
2019. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Zolály ***** válasza:

itt van a leírása:

Közönséges differenciálegyenletek klasszikus egzisztencia és unicitási tételei kezdeti érték feladatokra. Szétválasztható változójú, illetve arra visszavezethető egyenletek. Gronwall-lemma és a Peano-féle egyenlőtlenség. A karakterisztikus függvény. Klasszikus közgazdasági példák: logisztikus egyenlet és replikátor rendszerek.

Lineáris rendszerek. A mátrix-megoldás és tulajdonságai. A mátrix-megoldás előállítása autonóm lineáris rendszerek esetében. Magasabbrendű lineáris egyenletek visszavezetése többdimenziós lineáris rendszerekre.

Autonóm nemlineáris rendszerek. A megoldás differenciálható függése a kezdeti feltételtől. Fixpont és egyensúly. Gradiens rendszerek. Határciklusok, a Poincaré-Bendixson-tétel. Invariáns állapot-halmazok jellemzése.

Stabilitás. Elégséges feltételek az egyensúly stabilitására, aszimptotikus stabilitására, illetve instabilitására Ljapunov függvényekkel. Lineáris rendszerek stabilitása. Kvadratikus alakok. Feltételek lokális aszimptotikus stabilitásra, illetve instabilitásra a lineáris közelítés alapján. Stabilitási kérdések növekedési modellekben.

Egyértelműség nélküli rendszerek, a Peano-féle egzisztencia-tétel. Caratheodory-féle megoldások. Gyenge invariancia, életképességi tartományok. Nagumo tétele. Egyensúly és életképesség általános egyensúlyi modellekben.

2019. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyárral. Hogy lesz egy olyan évem,amikor nem kell ingyen dolgoznom. Még hátra van két szigorlatom(anatómia és biokémia)három hét kőkemény tanulás után ma megbuktam anatból. Sok motivációm nincs már. Túlélésre hajtok,nem érdekel ha megcsúszok,csak legyen már vége.

Egy másodéves orvostanhallgató

2019. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Kedves Zolály #15, jó hogy ezt leírtad itt. Bár mérnökként ezeket mind tanultam, nem hittem volna hogy a Corvinuson is létezik egy szak, ahol ezt tanulják. A leírás szerint ez tisztán folytonos dinamikai rendszerekről szól, tehát diszkrét dinamikai rendszerekről szó sem esik. Pedig néha a kettő közötti párhuzam/hasonlóság fel kéne hogy táruljon. Arról nem is beszélve, hogy bár a nemlinearitás előjön, ezt hogyan kezelik a megfelelő modellekben. Hartman Grobman tételek egyáltalán szóba kerülnek? Mert ugye az egész diffegyenleteknek a kvalitatív vizsgálata itt kezdődne. Nemcsak odarakjuk azokat a Ljapunov-tételeket, hanem indokoljuk is a használatát. Mondjuk amikor a linearizálás nem működik.
2019. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Zolály ***** válasza:
Mondom, nem tudom sajnos, én csak kívülállóként ismerem a szakot :/
2019. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Zolály ***** válasza:

17-es, találtam neked még egy tárgyat ugyanerről a szakról, úgy látom, szintén differenciálegyenletekkel foglalkozik, a neve Variácószámítás és optimális irányítások. Leírása:


Variációs problémák, optimális tervezési feladatok véges és végtelen időhorizonttal. Az optimum elsőrendű feltételei, az Euler-Lagrange-féle differenciálegyenlet. Másodrendű feltételek. Szabad végpontú problémák, transzverzalitási feltételek. A Bolza-féle feladat.

Lineáris irányítási rendszerek. Relaxáció. Rendszerek irányíthatósága és megfigyelhetősége. Irányíthatóság, a Kalman-féle irányíthatósági feltétel autonóm rendszerekre. A realizáció problémája. Az időoptimumprobléma és a LaSalle-féle Bang-bang-elv.

Nemlineáris irányítási rendszerek. Az adjungált rendszer. A Pontrjagin-féle maximum-elv. Transzverzalitási feltételek szabad végpontú problémákra. Optimális irányítási feladatok növekedési modellekben.

Konvex feladatok és az optimum elégséges feltételei. Arrow és Mangasarian tételei. A maximum-elv szükségessége és elégségessége lineáris rendszerekre.

Nagy rendszerek működőképességének kérdése. Működőképes irányítások, visszacsatolási leképezés. A működőképesség és az egyensúly kapcsolata, a Ky Fan-egyenlőtlenség.

2019. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, örülök hogy a Corvinuson is tanulnak ilyet mutatóban, már nagy kezdőbetűvel is írom tisztelgésképp.De azt ugye látod te is, hogy nem a variációszámítás (ami egyébként igen sok alkalmazott fizikai és matematikai probléma egyfajta tárgyalásmódját nyújtja) az ami jellemzi átlagban a Corvinust. 100 tárgyból egy ilyen. 1%, elhanyagolható tehát a BME-hez képest.
2019. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!