Aki PhD-s vagy ért hozzá, tudna erre válaszolni? Ez mennyire fontos?
Ha most alapszakon vagyok, akkor ha majd jelentkezek PhD-ra (tegyük fel, hogy mesterszak után), akkor mennyire számít majd, hogy itt alapszakon milyen átlagom volt?
Idén vagyok végzős.
Ennyire visszamenőleg nézik, vagy ott már főleg a mesterszak számít?
Azt tudom, hogy a tdk, publikáció és hasonlók sem ártanak, de most az átlagra irányult a kérdésem. Tdk-t már csináltam.
Melyik doktori iskoláról van szó?
Konkrétan fekete-fehéren ott vannak a követelmények mindenhol.
Kettőbe jelentkeztem, végül a SOTE-t választottam. A PPKE ITK volt a másik... egyikben sem számított a BSc átlag.
Csak és kizárólag az MSc diploma. TDK, cikkek, poszterek.
Viszont kutatási tevékenység kellett... valakit ezért nem is vettek fel, mert nem volt semmi tevékenysége.
Nincs biztosítva semmi. Attól függ kik jelentkeznek, hány ponttal.
Ahová én jelentkeztem az első 6-7 helyen max ponttal érkeztek OTDK 1. hely, szabadalmak, cikkek, rakás poszter, rektori ösztöndíj... stb
Másik helyen meg 15 helyből 11 jelentkező volt, úgy könyörögtek kb...
Köszönöm az újabb választ! És ha mondjuk az adott tanszéken én jelentkeznék egyedül PhD-ra, az változtatna a megítélésemen vagy nem? Kevésbé lennének szigorúbbak (vagy esetleg még jobban de az biztos nem jellemző)?
Vagy, mivel ezt úgyse csak a tanszéken döntik el, hogy ki mehet, ezért mindegy?
Ezért van a mesterképzés... A téged érdeklő kutatási téma, témavezető megtalálása, hogy ne úgy ess be PhD képzésbe egy totál új témával.
Nem lehetetlen, mert pl most jött a csoportunkba egy lány MSc után, teljesen más területről. Nem lesz könnyű dolga, de okos meg jó fej szóval simán be tud illeszkedni a munkába... de nyilván sokkal egyszerűbb ha már MSc/MA alatt ott végzed a TDK munkát és nem nulláról kezded.
Azért a PhD-t nem adják ingyen, meg kell küzdenu érte.
Mondjuk azt nem találom annyira bíztató jelnek, ha csak Te jelentkeznél a doktori iskolába. Ez egy komplett képzés tárgyakkal, vizsgákkal, tanítási/kutatási kreditekkel, felkészült témavezetőkkel. Nem túl bíztató ha ennyire népszerűtlen az a PhD képzés...
Unokatestvérem ELTE-n térképeszet PhD-t kezdett, de 1 év után otthagyta, mert kritikán aluli volt a színvonal. Volt a professzor kiskedvence, és más meg nem kaphatott kb gyakorlatvezetést, emiatt nem tudott rendesen haladni sem.
Még annyi, hogy ezért ahol kötelező tanítás van (általában mindenhol kötelező), ott jól kell helyezkedni, mert könnyen már csak a rossz tárgyak maradhatnak. Ismerőseim is ettől szenvedtek... a favoritok elvitték hamar a jó tárgyakat. Egyébként nem tartom jó ötletnek, hogy mindenkit tanításra köteleznek, ugyanis szerintem sokan totál alkalmatlanok oktatónak. Messze a legrosszabb tanáraim anno PhD-sek voltak.
Mondjuk ha egyedül leszel, akkor a választék hiánya nem fog fenyegetni :)
A doktori iskolába sokan jelentkeznek amit kinéztem. Ugyanakkor több programból alrogramból áll a doktori iskola. Abba amit én szeretnék nem jellemző hogy menjenek.
Ez részben azért van mert olyan szakon vagyok ahol sok lehetőség van egyetem után a PhD-n kívül is és azokat szokták választani.
Milyen téma amúgy? Elméleti vagy kísérletes?
Abszolút attól függ...
Plusz attól is, hogy mennyire megvalósítható az amit szeretnél kutatni.
Két lehetőség van, vagy kiírt témára jelentkezel a programba, vagy találsz valamit és egyeztetsz a professzorral.
Eleve általában elég tág a kutatási terv, tehát el lehet tőle térni, de az irány az fix... különben nem fogadják el a cikkeket majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!