Miért nem mindegy hogy az azonos képzést melyik egyetemen végzem el? Most az igazságügyi szak ami vonz miért nem mindegy hogy az eltén, pázmányon, illetve s Széchényin végzem el.
Pedig mindegy. Egy munkáltató ritkán akad fenn azon, hogy melyik egyetemen tanultál. Még ha ismeri is az adott egyetemeket a munkáltató, különbséget úgysem fog tenni, úgyis sorrendbe fognak menni a jelentkezéseken. (Szóval nem fogja a te CV-det félretenni, mert van ott egy kicsivel jobb egyetemen végzett személy ugyanazzal a végzettséggel.)
Az egyetem minősége nem egyezik a te tudásoddal. Vannak itt is gyengébb képességűek, ugyanúgy ott is.
Ha nem Magyarországról van szó hanem külföldről, akkor végezhetsz te bárhol, kutyát nem érdekli, de még csak nem is ismerik egyik magyar egyetemet sem. (Talán a CEU-t még ismerték, de ezen kívül mind egykutya.)
Tudást részesítik előnyben mindenhol. (Kivéve a GDF esetében. Azt hallani az ott végzetteket tényleg lenézik valamilyen szinten, de ha tudod a dolgot, akkor abba se kötnek bele.)
Attól függ mi a célod.
Ha csak az, hogy legyen egy alapdiplomád, akkor mindegy.
Ha viszont tényleg szakértő akarsz lenni valamiben és teljes egyetemi képzési ciklusban gondolkodsz (alap+mester+PhD) akkor már nagyon nem mindegy, hogy egy valódi kutatóegyetemre (ELTE) egy jó közepes felekezeti egyetemre (Pázmány), vagy egy főiskolából frissen avanzsált kváziegyetemre (Széchenyi) mész.
Szerintem ne hallgass az olyan elitista senkikre, mint az előző. Hülyeség amit ír.
Nekünk az egyetemen a dékán úgy indította a tanévet, hogy:
Képzeljük el, hogy a világ összes tudása egy szobába van összesűrítve. Nem tudod milyen kulccsal nyisd ki.
Az egyetemi oktatónak pedig éppen az a feladata, hogy oda adja neked azt a kulcsot, kinyisd az ajtót, s szedd össze azt a tudást, amire neked szükséged van.
(nem pontosan így mondta, de a lényege ugyanaz ).
Hiába szerepel a diplomádban ELTE, vagy Pázmány, vagy Széchényi. Az számít, hogy te a félévek alatt milyen tudást szedtél össze.
(vagy ha van gyakorlatod, akkor mindegy, hogy milyen egyetemen végeztél ).
Mellékesen megjegyzem, Magyarországon azért nincsenek olyan egyetemek, mint a Cambridge, MIT, Harvard.. mert nyilván ha lennének, akkor tényleg nem mindegy hol végzel.
De amíg a mi egyetemeink ilyen 300-800-as skálán mozognak.. fölösleges ezen rágódni..
..arról nem is beszélve milyen forráshiánnyal küzd néhány egyetem..
na mindegy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!