Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan, aki a szakdolgozat...

Van olyan, aki a szakdolgozat nemteljesítese miatt bukott ki az egyetemről?

Figyelt kérdés
Lassan kezdődik a szakdolgozat megírásának a féléve. Rettenetesen félek tőle, mivel bár szorgalmas és jó tanuló vagyok, az önálló kutatómunka sajnos nem megy annyira, illetve úgy érzem, hogy semmihez nem értek annyira, hogy egy szakdolgozat szintet hozzak le belőle. Nektek mennyire volt vészes a szakdolgozat? Aki eljutott idáig az már valahogy megoldja?

2019. jan. 13. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Max a trehányok, de ha folyamatos a tanárral a kommunikáció, illetve egy kicsit is odafigyelsz, akkor szinte garantált a kettes.

Másrészt mint minden máshoz, ehhez is vannak sablonok, tehát kiválasztod a témát, aztán bevezetésként elhelyezed a tudományok között, kialakulása, eredete, módszertan, cél stb, majd ugrasz, hogy na pontosan mi is ez, mit csináltál és kész is, ennyire már jön a kettes minimum.

Arra figyelj, hogy ne plagizálj, de ehhez van program, ami megvizsgálja neked és ha ott átmész, akkor gond nem lehet, mert a tanár is azt használja.

Ha jelöl gyanút, akkor meg átjavítod, amíg jó nem lesz.


Igazából ennek az a lényege, hogy megtanuld, hogy csak megbízható forrásból dolgozz, a többi ugyan az lesz, mint egy sima házi feladat, csak nagyobb, terjedelmesebb.

2019. jan. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem buktam ki miatta, csak fél évet csúsztam. Nálunk a szakdolgozat kutatásból áll... Nekem egyszerűen nem volt elég alanyom ahhoz, hogy bármit lehessen kezdeni az adatokkal és minden tesztfelvétel alanyonként másfél óra volt... Nem volt elég egy félév befejeznem, de ez annak a hibája, hogy kemény témába vágtam a fejszém és elég sok kérdőív kellett a hipotéziseimhez, amiket csak személyesen vehettem fel. Nyilván a konzulensem is szólhatott volna, de ez van.


Amúgy tényleg, a konzulens kb. arra van, hogy szóljon, ha a témád nem megfelelő vagy túl összetett. Meg arra, hogy esetenként adjon témát, bár nálunk nincs ilyesmi, hogy lehet választani egy listából, nekünk kell kitalálni, de erre figyelmeztettel elsőévesként is, hogy kezdjük gyűjteni a kérdéseket és a témákat, aztán legfeljebb kihúzkodjuk őket a listánkról, mire odakerül a sor és lesz mondjuk 2-3 jól hangzó ötlet.


Egyébként jelesre védtem és a diplomám is jeles lett, szóval semmi bajom nem volt belőle. De nagyon pepecselős volt. Nyilván meg lehetett volna oldani kevesebb emberrel és kis ferdítéssel is, ahogy páran nálunk is csinálták és a 40 alany valójában 10 barát volt... Én valódi eredményeket akartam, mert érdekelt a témám.


Azt hiszem az embernek 7 éve van abszolválás után szakdogát írni és záróvizsgázni. Akinek a szakdoga az abszolválás feltétele, annak 1-2. Aki ennyi idő alatt nem tud megírni 70 oldalt, az egy nyomorék, már elnézést.

2019. jan. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Én régebben oktattam egyetemen, s jó néhány szakdolgozóm volt. A tapasztalatom az, hogy aki eljut a képzés végére, az kivétel nélkül mind meg tudja írni minimum elégségesre a szakdolgozatát is. Amíg nem doktori szinten vagy, addig az empirikus kutatásokhoz elegendő egy egyszerű, leíró adatelemzés is, komoly statisztikák (pl. korrelációk) nélkül. Tegyél fel egy-két egyszerű kutatási kérdést, gyűjtsd össze az adatokat hozzá mihamarabb. Ha az adatok megvannak, onnan már egyenesben vagy. Szerintem ha valaki semmi mást nem csinál, két hét alatt össze lehet rakni egy szakdolgozatot.
2019. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Bár én is ismerek olyat, aki emiatt nem diplomázott, ez nagyon ritka, ne aggódj! DE! Kezdd el időben, ne hagyd az utolsó hetekre! (Én pl. az utolsó nyáron írtam meg a 2/3-át, az utolsó évben már alig volt dolgom vele, elég laza volt, és nagyon szép élmény lett:D) - Jól gondold meg, melyik az az oktató, akit érdemes felkérni konzulensnek! Akár a szakdolgozat-témát is megéri egy-egy kiemelkedően segítőkész oktató területéhez igazítani! (Egy jó konzulens fél siker, de vannak konzulensek, akik sajnos fél bukást jelentenek:( )
2019. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Nos egy sima szakdogánál nem várnak el tőled semmi egetrengetőt. Hozz össze pár tucat forrást a témáról, kezd el őket kijegyzetelni, aztán összefoglalni őket. Kb. ennyi, ma már a forrásgyűjtés elég egyszerű hála a netnek. Közben úgyis neked is lesznek saját gondolataid a témáról, azt is odarakod. Tényleg ne plagizálj viszont, inkább jelölj meg több forrást, mint hogy valamit elfelejts aztán baj legyen.


Az egyetemben nem az a nehéz, az csak egy hosszú fogalmazás végülis. Ha meg van normális konzulensed akkor még jobb.

2019. jan. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a commenteket. Esetleg még egy kérdésem lenne. Tegyük fel, hogy elsőre nem sikerül alkotni a témában. Arra gondoltam, hogy ebben az esetben elmegyek dolgozni, és egyetem közben, cégen belül végzem a szakdolgozatomat, hogy valódi szaktudast szerezzek és tényleg tudjak alkotni valamit. Ez mennyire jó ötlet? Cégen belül könnyebb szakdolgozatot írni, mivel ralatsz a dolgokra?
2019. jan. 15. 07:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen szak és milyen cég. Műszaki pályán össze szokták kapcsolni sokan a szakmai gyakorlattal is, we don't do that here.
2019. jan. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!