Tudnátok tanácsot adni továbbtanulás téren?
11-es lány vagyok, és nem tudom még, hogy merre menjek tovább, de vannak gyér elképzeléseim.
Magamról: Info faktra és angolra járok, bár azt szerintem le fogom adni és tanulok inkább egyedül, meg a rendes órán, mert az angol faktos tanár eszméletlen rossz, és csak az időmet húzza. Van közép angol nyelvvizsgám. 9 éve versenyszerűen táncolok, de tanár nem szeretnék lenni, viszont legszívesebben életem végéig tanulnék és adnék elő új koreokat, így ezt az egyetem/fősuli/okj (ki tudja melyik) mellett sem szeretném abbahagyni.
Ami érdekel felső oktatás téren az a a media design, azon belül weblapot készíteni. Mindig szerettem alkotni, a lakberendezés is nagyon érdekel, de azt hanyagoltam, mert nem egy biztos állás, sokan mondják. Viszont. Rajzolni csak átlagosan tudok, talán egy picit jobban. Ezzel a media designnal az a gond, hogy nem nagyom találtam sulit, a MOME az egyetlen, ami szóba jöhet, azt nem tudom hogy mennyibe kerül, máshol amit találtam az fél milla/félév, annyim meg nincs, és nem is lesz. A MOME felvételihez viszont kellenek előismeretek sokféle, ami nekem nincs meg, csak elég gyéren max, és nem is mindegyik érdekel, amit kértek ott. Persze nyilván mindig vannak töltelék tárgyak, amit nem szeret annyira az ember, ezzel tisztában vagyok. Aztán gondolkodtam ilyen képzéseken még ebben a témában, de nem tudom azokkal mennyit érnék, és van e ami jó is, és megfizethető is.
Aztán. Ami a legjobban érdekel, viszont az elhelyezkedés az nehezebb, az az ELTE BTK Koreai szak. Kíméljetek a büfészak megnevezéstől, légyszi. Nagyon nagyon utána néztem ennek a szaknak, olvastam róla blogot. Tudom hogy a nyelvórák marha kevesek, én már egy éve tanulom a nyelvet, tanfolyamra is fogok menni, szóval majd max kicsit unatkozom a nyelvórákon, és pluszba tanulok otthon. Tudom, hogy sok a kutatós, töltelék tárgy, amiből a legtöbb nagyon érdekel, érdekel az ország történelme, kultúrája, ázsia más területeiről is szívesen tanulok, a buddhizmus, ókori vallások, stb. Biztos lenne olyan ami annyira nem érdekelne, de hol nincsen. Tudom, hogy sokan csalódtak a szakban, mert másra számítottak. Én ha tetszik akkor folytatnám az egészet mester képzésen is, nem csak ez a 3 év érdekel. Mondják, hogy felesleges jelentkezni ide, nem tudsz mit kezdeni stb, akinek a blogját olvastam koreai szakos, viszont ezt megcáfolta, csak tényleg oda kell tenni magunkat. Tudom, hogy nem ez a leghasznosabb szak, de egyszerűen nem tudom elengedni, (még volt, hogy álmodtam is róla ami nálam nagy szó:'D) viszont bajban lenni sem szeretnék utána.
Azon is gondolkoztam hogy egyetem után esetleg valami media design képzésre megyek, vagy esetleg közben, bár nem tudom, hogy ez még a tánc mellett ha azt is akarom folytatni megvalósítható lenne e.
Olyat tanulni viszont nem szeretnék ami nem érdekel, mert motiváció nélkül én nem tudok tanulni.
Mit tanácsoltok, mit tennétek a helyemben? Ha tényleg odatenném magam megérné a koreai szak? Esetleg tudtok jó media design képést ahova nem kellenek előismeretek túlzottan? Kicsit tanácstalan vagyok... Vagy esetleg ha elmennék ilyen továbbtanulási tanácsadóhoz vagy mihez azzal érnék valamit?
Előre is köszi a normális válaszokat, és bocsi a kisregényért😅
(Ja és még annyi, hogy koleszba nem szeretnék menni tehát Budapesten és környékén keresgélek egyenőlre.)
Fúú, bocsánat a kérdésért, mert nem ide vág, de muszáj >< Szóóval hol tanulod egy éve a koreai nyelvet? Nagyon el szeretném kezdeni, de nem találok olyan helyet, ami megfizethető, és lehetőleg egyéni is :/
Vagy a másik, hogy teljesen kezdőknek is segítenél?^^ (koreai felem lelkesen jelentkezik🙋)
Még egyszer bocsi, hogy nem tudtam segíteni a kérdéseddel kapcsolatban :c
Sokan csalódnak a BTK-s szakokban, mert azt hiszik, hogy nyelvkurzusra ülnek be.
A BTK-n és az összes egyetemen is tudományos szakembereket ( akarnának ) képezni, s nem feltétlen téged megtanítani anyanyelvi szinten beszélni.
Azt szokták mondani, hogy azt majd szabadidődben, amit kapsz alapokat arra építve próbáld magad fejleszteni.
Szerintem ezzel semmi probléma nincsen, hiszen azért is lett - sajnos - ledegradálva a nyelvtudomány és más bölcsésztudományok, mert tájékozatlan emberek jelentkeztek oda, ami szintén nem az ő hibájuk.
Nagyon örülök, hogy érdekelnek a tudományos órák is, hidd el, sok lesz belőle, tehát kapsz egy olyan alapot, amit mesteren kiegészíthetsz, találhatsz kutatási területet, majd Phd-zhatsz.
Az oktató az egyetemen mindig arra törekszik, ha olyan a hozzáállása, hogy a későbbi oktató, kutató generációt képezze ki.
Nem azt, aki SSC-ben felveszi a telefont egy külföldinek. ( mert sajnos a BTK-sok nagy része ilyen helyen köt ki, tudom, én is ilyen helyen dolgozok diákmunkaként, s rengeteg a végzett bölcsész ilyen helyen ).
Én azt gondolom, hogyha bölcsész területre adod a fejed, akkor számolj azzal, hogy rengeteg vetélytársad lesz, nagyon sokat kell szenvedni.
Kérlek, nagyon gondold meg!
A koreai hobbinak is tökéletes lehet, s a hobbidat is tudod magadtól mesteri fokon űzni. :))
Olvastam még, hogy érdekel a média design. Ha jól tudom, akkor a MOME-n kívül a METU ( Metropolitan Egyetem ) is hirdet ilyen képzést, báár szerintem csak fizetősön.
Még azt tudom ajánlani, hogy amíg koreai szakon tanulsz, vállalj valami diákmunkát, ami nem veszi el annyira az időt a tanulástól, s a végzés után lesz egy bizonyos tőkéd beiratkozni fizetősen média design-ra.
Feltéve, ha utána még lesz kedved hozzá :)
Szép területek érdekelnek egyébként, én a kedvedet nem is venném el, mert sokszor az emberekből a motiváció hiányzik és ezért csalódnak sokszor :(
Sok sikert!:))
Igen, ezt is megértem :) Viszont ha ügyesen csinálod, akkor koreai végzettséggel is tök jó helyen elhelyezkedhetsz.
Van Magyarországon például Koreai Kulturális Egyesület ( vagy szövetség? ezt nem tudom :D ), a Külügynél is fontos az ilyen nyelvtudás, de rendőrségnél sem utolsó szempont, hgy bizonyos esetben ritka nyelveken beszélő kollégákat alkalmazzanak. Ahogy például a Bevándorlási Hivatalnál is.
Ezek persze elég ijesztőnek hangoznak először, de szerintem remek opciók lehetnek. Az a fontos, hogy tanulmányaid alatt és próbálj tevékeny lenni. Rengetegen szeretik a koreai zenét, filmeket, sorozatokat. Próbálj meg hozzájuk magyar feliratot készíteni, majd azt feltölteni internetre. Akkor foglalkoznál a nyelvvel, s a CV-dben is jól nézne ki, hogy foglalkoztál a kultúrával, nyelvvel és nem csak bejártál egyetemre.
Vagy ha a webes felületek érdekelnek, akkor próbálj olyan céget keresni, akinek van koreai érdekeltsége, s mondjuk az ő weboldaluk tartalmát lefordítani koreaira, esetleg mint kapcsolattartó, gyakornokként elhelyezkedni ott. Először nem keresel rózsásan, sőt, lehet nem is adnak pénzt, de a későbbiekben hasznodra lehetnek :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!