Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matektanár matematikus, a...

A matektanár matematikus, a töritanár történész? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Csak szimplán érdekelne, hogy a fizikatanár fizikus-e, az infótanár informatikus, a biosz tanár biológus, a matek matematikus, a töritanár történész-e, és a többi hasonló tárgyak tanárai..


Mit gondoltok erről, valósak ezek az állítások? Mitől marad el egy tanár egy informatikustól/matematikustól/történésztől/fizikustól, ha ugyanazon a szakokon tanult, csak épp tanárin?


Van benne valamiféle igazság, vagy a tanár az tanár marad?

Mennyi különbség lenne a tudásuk között, ha leültetnénk őket egymás mellé, és csak az egyetemi képzésüket/tudásukat nézzük?


Magyarországon eléggé más így az oktatás, mert vannak országok például Anglia, ahol úgy lehetsz például infótanár, hogy elvégzel egy ugyanolyan rendes BSc infóképzést mint minden más informatikusnak készülők, majd utána oktatásból/tanáriból csinálsz egy mestert 1-2 évig, és úgy válsz tanárrá.

De Magyarországon teljesen más képzésen kell részt vennie egy infótanárnak mint egy informatikusnak.


Vélemények?



2018. nov. 29. 13:03
1 2
 1/12 dq ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem azok. Semi igazság nincs benne.

Nagyon sok a különbség a tudásuk között.

2018. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem. A tanár az tanár.

Igen, más a képzés. Nem ugyanarra a szakra kell jelentkeznie annak, aki történelemtanár vagy történész akar lenni.

A tanár általában nem történész.

És egy jó történész nem biztos, hogy jó tanár is lenne.

2018. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
A képzés ugyan némileg más, mert a nem tanári szakon nincs pedagógia meg többi hasonló marhaság (ami én magam is iszonyúan untam annak idején, ráadásul nem is értettem), de van helyette több mélyebb szakmai ismeretanyag. Ugyanakkor tanári végzettséggel is el lehet helyezkedni olyan szakmai területen, ahol nem tanítani kell, hanem szakmai munkát végezni. A tényleges életben tehát azt nevezhetjük fizikusnak, aki akár fizikus, akár fizika tanári szakon végzett, de a való életben fizikusi munkát végez. A történész meg az, aki tudományos mélységben foglalkozik a történelemmel, kutatásokat végez és külföldi szaklapokban is publikálja az eredményeit. Aki csak dumál a nagyvilágba és semmiféle érdemleges kutatómunkát nem végez, nincsenek tudományosan értékelhető eredményei, az csak önjelölt történész, amire hazánkban is van számos példa.
2018. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Amikor én jártam egyetemre, akkor eleve történész képzés volt. Ha felvettem hozzá a tanár szakos órákat, akkor lehettem tanár, ha nem, akkor maradtam történész.
2018. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Azt így nem mondanám. A matek tanár matek tanár. Pont az egyik tanárom mondta, hogy ő tanár és nem matematikus akart lenni. Nem is olyan irányba "ment el".
2018. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is van elég különbség.


Matektanárom most pl. matematikus szakon végzett és nagyon okos, de a magyarázása nem annyira jó, látszik, hogy elsősorban matematikus, és csak utána lett tanár.

2018. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Én biosz-kémia tanáris vagyok, a szakmai tárgyaim az 5 év alatt kb megegyeznek a biológia és kémia BSc-sekével, bár kicsit (nem sokkal) kevesebb a matematikai és a tudományos életre felkészítő, gyakorlati jellegű tárgyunk.


Ha végzek, kb. ugyanannak az ismeretanyagnak a birtokában leszek, mint az alapszakosok, sőt, a végén lesz egy-két MSc-s tárgyunk is.

2018. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

#7-es vagyok, öhhm, valaki esetleg jobban tudja, mint én, aki erre a szakra járok, vagy mi a szösz? :D Elküldjem a tantervemet?

Kb az összes BSc-s tárgyon ott ülünk a vegyészek és a biológusok mellett, csan a képzésünk el van nyújtva 5(+1) évre. Meg van nyilván pedagódiás-pszichológiás tárgyunk is egy pár.

2018. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Tessék:


Biológus tanterv: [link]

Vegyész tanterv: [link]

Biosz-kémia tanári tanterv: [link]


Látható, hogy pár kivétellel (pl Fizikai kémia III., Elemi lineáris algebra, üzemlátogatás) ugyanazok a tárgyaink vannak tanárszakosként, mint az alapszakosoknak, sőt, van olyan, ami nekünk kötelező, nekik csak választható + van kb 4-5 MSc-s tárgy is a tantervünkben. Nyilván ezeken felül tanulunk szakmódszertant, pszichológiát és pedagógiát (ez nincs is a táblázatban), ahogy az előbb is utaltam rá.


Mindezek alapján nem gondolom, hogy egy biosz-kémia tanáris frissdiplomás kisebb tárgyi tudással rendelkezve a szaktárgyak tekintetében, mint egy vegyész, vagy egy biológus. Zárójelben jegyzem meg, nálunk a tanárisok sokkal-sokkal jobban teljesítenek, sokkal jobb tanulmányi eredményt mutatnak fel általánosságban, mint a BSc-sek ugyanazon tárgyakból, ugyanazon vizsgán/laboron.

2018. nov. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Az egyetemi anyagot tekintve nincs nagy különbség. Az igazi különbséget az jelenti, hogy az alapszakosok elmélyednek egy általuk választott tudományterületben. Pl fizikusként tanul mechanikát, termodinamikát, elektrodinamikát, kvantummevhanikát, stb.-t, és a hozzá szükséges matematikai apparátust. Ezt kb egy általános iskolás tanár is tanulja, a különbség, hogy egy fizikus pl elkezd kutatni pl a kvantuminformatika-szilárdtestfizika területén. Erről sokkal nagyobb tudása lesz, a többi meg ugyanúgy kopik, mint egy tanárnak. Kivéve ha vmi zseni, de a fizikusok kis része az a klasszikus polihisztor fizikus zseni!!! A többi hasonlóan...
2018. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!