Elő kell adnom egy prezentációt. Szerintetek gond ha erről is ejtek pár szót? (Egyetem)
Igazából azért kérdezem meg, mert az egyetemet idén kezdtem, és ez a legelső "megméredtetésem" és nem tudom mit mennyire szabad, illetve mennyire van megkötve a kezem.
Az oktatótól nem szeretném megkérdezni, mert szeretném ha kicsit meglepődne rajta, illetve nehogy mások is lenyúlják az ötletem, feltéve ha jó.
Szóval olyan tantárgyról van szó, ahol az időbeosztás van a legjobban az előtérben, meg minden más ami segíti az egyetemi éveinket.
A prezentáció egy része, hogy csinálni kellett egy heti órarendet, ahol minden benne van, az is hogy mikor alszunk, eszünk, fekszünk, kelünk, tanulunk stb.
Ez mellé gondoltam, hogy csinálnék egy külön oldalt az egész éves egyetemi naptárunkkal, ahol fel vannak tüntetve a szemeszterek kezdései/végzései, szünetek, de még az ünnepnapok is. Viszont itt jön az, hogy egy majdhogynem kettős életet élek, és amikor szünetek vannak, egy másik országban élem az életem, összesen 5 hónapot a 12-ből. Ezt colour coding-al jelölném, illetve tennék oda (nagyon kicsiben) egy pár saját képet utazások/nyaralások közben. Igazából mindenféle foglalkozásunkkal szó esik, még azt is feltüntetjük a heti rendünkben van, hogy mikor olvasok vagy tanulok vezetni, szóval gondoltam nem lenne olyan távoli a téma. Vagy túlságosan is személyes lenne szerintetek?
Vagy tetszene az előadónak, hogy vannak saját ötleteim esetleg?
(Ha lesznek válaszok azt köszönöm, ha az negatív akarna lenni akkor pedig mellőzzük és spóroljuk egymás idejét, ta.)
A tárgynak a másik fele az időbeosztás mellett pedig az önértékelés, és elemezzük, illetve fejlesszük azokat a képességeinket amikben kevésbé vagyunk jók.
Nem tudom mennyire passzolna a tárgyhoz az ötletem, de szerintem a heti rend mellé odaférne az évi is.
Milyen tárgy, szak? mik az előadás követelményei?
Ha az a feladat, hogy egy heti órarendet kell csinálni, és Te nem teljesen azt csinálod, simán levonnak érte pontot is sok helyen. Mert nem a feladatot csináltad meg. Nem ezt kérték.
Lehet jó ötlet, és még plusz pontot is kapsz rá, ha olyan az oktató, de ha tudományosan kell vizsgálni az emberek időbeosztását, pl. pszichológiai szempontból vagy feltüntetni az alvást, a REM fázis és hasonlók jutnak eszembe. Nem a tengerparti nyaralós képek vagy a vezetés.
Ha valami nyelvi kurzus, pl. "daily routine"-szerű a feladat, nyilván más szempontok lesznek. Akkor lehet jó is.
Esetleg még kérdezd meg a csoport társakat, felsőbb éveseket, akik már csináltak ilyet, ők hogy csinálták.
(Nem kötözködni akarok, csak így offtopic megkérdeznem, nem értem, ha valamiről véleményt kérsz, miért ne jöhetne negatív? Ha mindenben egyet értünk, sokra nem mész ezzel a kérdéssel se...)
Olyan negatív kommentekre gondoltam, mint például a "ha ezt nem tudod magad eldönteni, nem egyetemre való vagy" és hasonló társai.
Igazából ennek a tárgynak nincs sok köze a szakomhoz, mert az informatika. Ez inkább olyan tárgy, ami segít a tanulásban és minden szaknál lehet választani, és az a neve, hogy IAS, Introduction to Academic studies.
A prezentációnak annyi a kikötése, hogy 15 perc legyen, és 3 dolognak benne kell lennie, heti rend és időbeosztás, akár több táblázat is ha változott év eleje óta, illetve skill gap analysis, amin csak felsoroljuk a képességeinket és 5-ös skálán leírjuk mennyire vagyunk jók/rosszak belőle, és az utolsó az az, hogy 3 képességet veszünk a felsoroltak közül, hogy mi nekünk a legfontosabb, és elmagyarázzuk hogyan javítsuk azt a gyengepomtunkat stb.
Ez az egész talán 5 perc lenne, de valamivel ki kell töltsem a többi 10 percet.. Szóval úgy gondoltam, hogy a heti rend után beteszek egy éves rendet amivel régebben foglalkoztunk is ezen a tárgyon, végig mentünk a fontosabb dátumokon, és értelmeztük.
Már nem emlékszem pontosan, de mintha említették volna hogy azt is használhatjuk a prezentációban.
Illetve valamiképp szeretném összelinkelni a "második életem", hogy mivel járulnak hozzá melyik képességemhez, hogy jobban passzoljon a témához. Bár az lehet +1 oldal lenne PP-n, ami már lehet túlzás lesz..
De belegondolva nem is tudom mit írhatnék oda.
Töltelék tárgy, szarni kell rá.
Nekem is volt ilyenem anno, csak valami mars utazásról volt szó, én meg előadtam a cia csillagkapu programját, meg elkezdtem burkoltan zsidózni(transzhumanizmus és veszélyei. Ez nem a genderes hülyeség, ez a cyborgos hülyeség). Az egyik hallgató (zsidó) nagyon mérges lett rám, láttam hogy leállítaná az előadásomat.
5öst kaptam rá, és nevettek a hallgatók nagy része. Poénra vettem, inkább volt stand up mint előadás
Ha töltelék, nem fontos tárgy kb mindegy milyen lesz, csak legyen meg.
Külföldön nem tudom mi a szemlélet, de gondolom ugyan ez, mint itthon.
Főként ha köze nincs a szakodhoz, nem érdemes túl jóra csinálni, mert fölös energia befektetés.
Igazából nem töltelék tárgy, mert ugyanannyit ér mint bármelyik más tárgyam is, mint például a matek vagy a programozás.
Találtam az oldalunkon egy értékelési táblázatot, és a legjobb jegyhez feltétel volt, hogy legyen legalább 1 saját ötlet, szóval benne hagyom, és reméljük tetszeni fog neki.
#8 Nem ide kell járni okoskodni, senki sem Oxbridge diplomával születik mint te.
Az angol oktatásba most jött be ez a rendszer, hogy külön tárgyat szentelnek arra, hogy segítsék a hallgatókat ezzel a tárggyal ahol önértékelést, időbeosztást, és előadásmódot, referenciaírást oktatják, és az utóbbi az azért is fontos, mert más egyetemeken más formában várják el a report vagy esszéírást. Nálunk például a Harvard system az elvárt, de egy olyan aki most téved be érettségi után első félévesként, az mégis honnan tudhatná ez mit jelent? Egyébként is csak 15 hétig tart ez a tárgy szóval nem kell sírni a szádnak, hogy mennyire haszontalan és 5. osztályos, de sok olyan dolgot tanítanak ezalatt a pár hónapban ami segíthet majd később. Ha nincs ez a tárgy akkor például nem tudom mi az a upper second class degree, és hogy milyen sheet szerint javítják a beadandókat, mi az amire nem is gondolnál de mégis kihagyhatatlan az esszéből stb.
Ha jól tudom Magyarországon is van ilyen egyetemi tárgy, valamelyik nap olvastam itt róla, hogy kopogtatnak olvasás közben a szótagoknál, meg hasonló dolgok. Biztos azzal kevered, mert az tényleg haszontalan.
U.i.: Inkább tanulok egy "noname" külföldi egyetemen mint egy top 3-as magyar egyetemen. (De jobb vigyázni, nehogy egyik napról a másikra a top egyetemeiteket is kipaterolják Bécsbe mondjuk.)
#9 Hát igen, ez a válasz mégjobban megerősíti azt, hogy ezek az angol oktatások mennyire alacsonyszintűek. (Mindegy, ez magánvélemény, másokét ettől függetlenül még tiszteletben tartom).
Persze ha aztán egy ilyen után nem sikerül majd jól elhelyezkedni, akkor utólag ne szidjuk majd a magyar egyetemeket...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!