Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti gimis barátokkal mentetek...

Ti gimis barátokkal mentetek egyetemre? Velük voltatok/vagytok egy koliszobában/albérletben? Van olyan, aki egyedül ment, és egyetemen találta meg a neki való társaságot, barátokat?

Figyelt kérdés

Még nekem van pár évem egyetemig, javában gimis vagyok, viszont valamiért a jelenlegi osztályommal kapcsolatban úgy érzem, nincsenek/ nem lesznek ott olyanok, akikkel például legjobb barátnők leszünk.

Vannak ott barátaim, de annyira nem érzem jól magam velük.

Nektek mennyire változtak a barátaitok a 4 év gimi alatt? Van aki hasonló helyzetben van, mint én? Nagyon szívesen fogadom mindenki véleményét, tapasztalatát, tanácsát.

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.



2018. nov. 18. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályból egy lány jött velem egy karra, de ő másik szakon van, eddig csak kétszer láttam a suliban, nem beszéltünk. Igen, az egyetemen találtam meg a társaságot.
2018. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó barátnőim voltak gimiben, velük jártam nyaralni, suli után is sokat voltunk együtt. Kb 15 éve nem beszéltünk, megszakadt a kapcsolat.

Ez a "barátokkal megyek egyetemre" nálam nem értelmezhető. Barátokkal moziba megyek, az egyetem más tészta.

38N

2018. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Volt olyan osztálytársam, aki ugyanarra a szakra jött, de a továbbtanulásba nem haveri alapon kell dönteni. Jóban voltam/vagyok vele (így egyetem után is), de ő albérletbe ment, én kollégiumba (ahol abszolút nem volt ismerősöm). És az egyik legközelebbi barátomat is egyetemi gólyatáborba ismertem meg (ő is albérletbe ment), viszont sok közös órám volt vele, meg sokat lógtunk együtt, még mindig tartjuk a kapcsolatot.

Tehát ha véletlenül nem találnál közeli barátot gimiben, akkor az nem befolyásolja az egyetemi tanulmányaidat. Felnőtt emberek lesztek addigra, plusz az egyetemen nagyon könnyű ismerkedni (eléggé sokszínű a társaság).


Amúgy középsuliban nekem elég sokat változott a társaságom. Nagyon megromlott a kapcsolatom az akkori legjobb barátommal (aki szintén osztálytársam volt, általános iskolában is) és 12. osztályban már nem is beszéltünk egyáltalán. Mind a ketten megtaláltuk a saját társaságunkat. Tehát emiatt se aggódj, idővel bőven változhat a dolog.

2018. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Érettségi után felnőttem, és magam éltem az életem. Wc-re sem barátnőkkel jártam, ahogy gimiben, és pont mindegy, ki jött arra, amerre én, és ki nem. A barátságot nem az őrzi meg, hogy össze vagyunk nőve. Aki fontos, azt fel tudod hívni 300km-ről is telefonon, aki meg nem fontos, az a szomszéd lakásban lakva is felesleges lesz.
2018. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nem :(


Én nagyon szerettem a gimis barátaimat, de közülük csak egy lány jött ugyanerre az egyetemre és karra, viszont másik szakra. Teljesen máshogyan vannak az óráink, szóval hiába járunk egy helyre, nagyon ritkán tudunk találkozni. A többeikkel (akik más városban, más egyetemen tanulnak) pedig pláne. Nyilván nem ez alapján kell választani, de én pl. örültem volna annak, ha együtt lehetnénk és pl. együtt is lakhatnánk, mert ők tényleg gyerekkori barátok, kiskorunk óta ismerjük egymást és nagyon jóban vagyunk.


Én azt tapasztaltam, hogy az egyetemen már sokkal nehezebb ismerkedni és barátkozni. Persze, van akivel jóban vagyok, de ezek inkább ilyen felszínes és kényszer ismertségek pl. együtt várunk óra előtt és "muszáj" beszélgetni, hogy elüssük az időt vagy valakitől el kell kérni az anyagot, ha hiányzik stb. Nem az igazi. Valamint elsősként rossz volt, mert szinte mindenkinek volt egy barátja vagy ismerőse, akivel együtt érkeztek és őket szét sem lehetett robbantani, másokhoz pedig nem igazán szóltak hozzá. Én pedig ugye egyedül voltam... A szobatársam is ilyen "kényszer" ismerős, mert együtt lakunk és emiatt együtt kell élni, de amúgy ennyi. Nem tudunk miről beszélgenti, nincsen bennünk semmi közös.

2018. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én örültem, hogy egyik se jött oda, de elért a kezük...
2019. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemen sokkal de sokkal könnyebb ismerkedni. Bár ezek a kötött barátságok általában nem mélyrehatóak vagy szorosak. Én teljesen egyedül mentem egyetemre, senkit nem ismertem, a gólyatáborban tettem szert a legelső új barátaimra. Néha hiányoznak a gimis ismerőseim, de csak néha, itt jobban érzem magam, pont azért, mert kötetlenebb. Nem kell állandóan a másik s.ggében lógni, egész nap összezárva délután háromig egy csomó emberrel. De ha épp úgy tartja kedvem, bármikor tudok társat találni bulizásra vagy csavargásra, ráírok 5-10 emberre, az egyik csak ráér...
2019. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!