Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap megyek elsősegély-vizsg...

Holnap megyek elsősegély-vizsgára. Mire számítsak? Nem tudok sokat, a könyvet azért elolvastam.

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy van kötelező feladat. (ott mennyit kell csinálni?) Utána meg van A B tétel. A tételeket szóban kell elmondani,vagy gyakorlatban be kell mutatni? Én a Váci útra megyek vizsgázni. Ha valaki volt már ott,leírhatná,hogy milyenek a vizsgabiztosok. Köszönöm.
2010. jún. 23. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Kötelező egy szabályos újra élesztés, meg a stabil oldalba fektetés. Az A és B tételt pedig szóba kell. Nem nagyon szoktak meghúzni embereket nálunk, segíteni szoktak.
2010. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

előző jó, plusz ha miattad az adott szituációban akár "játszásiból" is meghalna a sérült, akkor húznak meg tuti. (nem olyanért, hogy felcseréled izgalmadban mit csinálsz először egy közúti tömegbalesetnél)

Igazából a legtöbb kérdés a józan észre megy rá.

2010. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit nézz át: a vérzések, és ezek csillapítása, kötözése. Ezeket tudnod kell. Én tavaly csináltam jogsit, nekünk még az újraélesztést sem kellett megcsinálni, bár a bábu ott volt a sarokban. Egy kis asztalra ki voltak pakolva egy mentőláda cuccai. Volt egy csaj, annyira izgult, hogy nem tudta elmondani a nyomókötést, de mondták menjen oda és mutassa be egy "vállalkozó szellemű sérülten". Hiba nélkül megcsinálta.


Nem kell gyakorlatban megcsinálni, esetleg akkor, mikor látják, hogy tudod, csak izgulsz, és hülyeséget beszélsz =). Nekem azért macerás lett volna egy 4 éves fuldokló gyereket keríteni a semmiből =).

2010. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!