Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mért hiszi ennyi BME-s, hogy...

Mért hiszi ennyi BME-s, hogy ők az Istenek?

Figyelt kérdés

Nem akarok nagyon vitát szülni, de épeszű magyarázatot nem találok rá. BME egy fővárosi erős és nehéz egyetem. Ezt nem tagadja senki. De valamiért egyesek meg vannak győződve, hogy ez a legnehezebb, ezt lehetetlen elvégezni bukás nélkül stb stb. Én is mérnökire járok, bár nem a BME-re. Egyes tárgyaknál több mint 60-70%os a bukási arány. Például analízisen tavaly ha emlékeim nem csalnak 70% körüli bukás volt, és hármas volt a legjobb jegy. BME-n is hasonlók vannak hallotam róla. De ezen az oldalon is, meg gyakorlatban is csomó olyat látni/hallani, hogy BME-s okoska meg van győződve abból kifojólag hogy ő oda jár, hogy sokkal jobb mint másik egyetem ugyan azon szakja.

Nem tudom a jogi hátterét, de feltételezem egyetemtől függetlenül egy gépészmérnöki szakon azért kb ugyan azt tanítják ugyanolyan elvárásokkal. De az az érdekes egyébként hogy ez a BME istenítés nálunk már gimiben is ment. Tehát osztálytársaim akik oda készültek szentül meg voltak győződve, hogy van a BME és van a többi selejt.

Miből ered ez, mi ennek az oka? (bocs a hibákért, de késő van, és nincs már energiám erre figyelni)



2018. szept. 22. 01:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Presztízs.
2018. szept. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Egészséges ember nevet ezeken a dolgokon. A nem-BME-sek viszont kisebbrendűségi érzést nevelgetnek, állandóan megpróbálják igazolni egyenrangúságukat (már bocs, de mire érv az, hogy mi is ugyanannyian bukunk?), és ezért jön fel mindig ez a téma a Gyakorin.

Sokat elárul a "BME-s okoska" tárgyilagos definíció erről...

Egyszer lenne már egy objektív összehasonlítás - nyilván nem lesz, mert még soha senki nem járta végig mindkettőt ugyanazzal a tiszta lap agyberendezéssel. De legalább egy adott téma tankönyveit láthatnánk (annak persze lehet felét nem leadni és nem megkövetelni, de valamin csak el kéne indulni).

2018. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
BME-s vagyok, semmi felsőbbrendűségi érzés nincs bennem, viszont a kifoJólag eszméletlenül bántja a szemem.
2018. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Bmes vagyok. Nem értem, az a mérvadó, hogy az évfolyamból hányan buknak meg analból?:DD

Egyébként meg nem érezzük ezt. Max annyi, hogy jobb kimondani, mint hogy óbudaira vagy bárhova máshova járunk. Szóval ne legyél butthurt, nincs semmi istenítés.

2018. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Én azt vettem észre hogy ezt a BME-n is csak az elsőévesek csinálják, meg akit épp felvettek de még gimis.

Aztán megérik az agya a többségnek, és államvizsgázó BME-s kollega már nem fog senkit szidni aki máshol végez.

Az Óbudain ugyanez. Az elsőévesek oltogatják a BME-t hogy bölcsészmérnök egyetem, meg hogy jajj a mienk is van ugyanolyan szintű. Aztán a felsőbbévesek ilyennel már nem foglalkoznak, tudják hogy igen, a BME egy fokkal nehezebb felsőoktatási intézmény, de a mienk is egy nagyon nívós hely.

És ennyi. Munkahelyemen, ahol vegyesen vagyunk kandósok és VIK-esek, soha nem jött elő a téma, pedig 30 év alatt van minden villamosmérnök. Mindenkinek az egyéni teljesítménye határozza meg azt hogy itt mennyit ér, nem az hogy hol végzett.


Szerezd meg a papírt, vedd magadra a tudást, igyekezz minél jobban fejlődni a szakmádban. És akkor mindegy hol végeztél, érsz annyit mint bárki más.

2018. szept. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Régen nagyon sokat lehetett erről olvasni gyakorin, de úgy látszik, hogy az a generáció vagy lediplomázott és már dolgozik, nincs ideje ezzel foglalkozni vagy kibuktak és letört a szarvuk :D

Egyébként én sosem értettem ezt az egyetem vs egyetem dolgot, így is sok bántást kapunk, hogy mi naplopó egyetemisták, diplomások, legalább mi fogjunk össze :D

Visszatérve picit az első monológodhoz, igen, van ilyen háttere, mivel a magyar felsőoktatási képzéseket akkreditáltatni kell és az akkreditáció elég szűk lehetőségeket biztosít az egyetemeknek, ezért a kötelező órák kb. ugyanazok :D üdv.: egy Pázmányos joghallgató.

2018. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vodafonelive ***** válasza:
80%

Én sem a BME-n végeztem, az 5-össel meg egyetértek. Vannak még a régi vágású BME-t végzett emberek és sajnos ha ők egy céghez a felvételiztetők sajnos lenézik a nem BME-s gépészt, meg mindenre ami már Magyarországon intézmény egyetem az is csak főiskola a szemükben egytől egyig.

Akik a 40-es korosztályban vannak azok az emberek már máshogyan viszonyulnak ezekhez, ott pl. tényleg az van, hogy végeztél? Gépész vagy? Meg tudod csinálni a feladatot kisebb betanulás után és termelni? Ez majd ki fog derülni akkor, hogy ha elkezdi az adott helyen és tud/nem tud teljesíteni.

Én 1 hét múlva költözöm Bp-re és kezdem a karrierem de már találkoztam pár kollégámmal múlt héten és megkérdezték hol végeztem gépészt, nagyjából félig-meddig volt lenézés, de remélem majd tudok teljesíteni, mert nekem is be kell tanulnom(mellesleg ez épületgépészet).

2018. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként néztem neten videókat BME-s előadásról. Viszonylag sok fent van. Összehasonlítva egy-egy témakört semmiben nem tanulnak többet, max kicsit máshogy, más hangsúllyal, de teljesen ugyanaz. I
2018. szept. 22. 15:44
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez nem az egyetemen múlik, hanem a diákokon, valakit az vonz hogy Corvinusra vagy BME-re járjon, már nehéz bekerülni és bentmaradni. Jellemzően ezek az emberek "büfészakoznak" le másokat. Én a pontjaimból kifolyóslag mehettem volna Corvinusra- BGFre mentem. Mehettem volna később a második szakommal Eltére, helyette Károlira mentem. Egyszerűen azért mert amiket tanultam ezeken a kevésbé értékelt egyetemeken jobban tanítják. De van akinek fontos azt hangsúlyozni hogy hova került be.
2018. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

BME-s vagyok, tudom, miről beszélsz és sejtem is az okát.


Alapvetően engem sokkolt, hogy itt úgymond legalizálják a bukást és azt, ha valaki csak élősködik az állami féléveken. Nem gondolom, hogy a seniorok részéről jó ötlet pl. továbbadni a gólyákra azt a mentalitást, hogy jaj, egyenesben ezt nem végzed el, úgy is buksz majd, mi is bukunk, meg az, hogy egymással poéknodnak, ki mennyit csúszik. Valóban, lehet csúszni, valóban, nagyon nehéz a legtöbb mérnöki szak, elsősorban a gyors tempó miatt. Az viszont nem fér a fejembe, hogy miért kell természetesnek venni, ha valaki bukik meg csúszik, úgy értem, számomra szánalmas ez az üzenet azoknak, akik csak most kezdik. Mindegy, más téma.


Ami az oka ennek a kivagyiságnak, az szerintem inkább a régi rendszer. Régen sokkal nehezebb volt a BME. Tényleg. Vannak ismerőseim, akik 6-8 éve végeztek, vagy a bolognai rendszer előtt, ott tényleg hatalmas szopás ment a mostanihoz képest is, és talán nagyobb különbséget is tettek diploma és diploma között. Ma az OE-s diploma és a BME-s sok cégnél egykutya. Sőt, magasról leszarják, mid van, ha tudod. Kivéve persze pár helyet, de vegyük az átlagot. Az, hogy egyeseknek ma is ekkora a szája, szerintem még azokból az időkből eredeztethető, amikor mondhatni még volt okuk a műszakis diákoknak hisztizni.


A másik, bár ez inkább a VIK-re jellemző, a Qpa és társai. Annyira összekovácsolja az embereket a Schönherz meg a programok, annyira benne van ilyenkor mindenkiben a csoportidentitás, hogy egyszerűen kialakul és fennmarad egy olyan érzés, hogy vagyunk "mi", akik összetartunk és ezen a sok szaron és jón együtt mentünk keresztül és tömve vagyunk belsős poénokkal meg közös emlékekkel. És mikor meséled ezt másoknak, akik nemhogy nem voltak ott, de lövésük sincs arról, hogy miről van szó és nem értik, előjön benned az az érzés, hogy vagyunk mi és vagyunk ők. És mások, akiknek közük nincs a BME-hez, ugyanúgy emlegetik az egyetemi napokat, a Mátrixot, a Qpát és a többit, azt ami alapvetően nekünk, a mi egyetemünknek köszönhető.


Szerintem nem csak az oktatás az, ami miatt ez kialakult. Hanem egyszerűen hatalmas egyetem vagyunk, akik sok más dolgot is csinálnak, nem "csak" szívnak. Az ELTE ugyanilyen, egyszerűen hatalmas hallgatótömeggel rendelkezik, a hallgatói élet is eléggé pörög, ez úgymond a sláger.


Ami meg még hozzátett a dologhoz, szerintem az, hogy aki nem elég jó a BME-re pontszám alapján (vagy teljesítmény alapján, és kibukik emiatt), az általában megy Miskolcra, az ÓE-re, vagy valami más helyre, ahol meg köpködi a BME-t hogy ott szivatnak és neki milyen jó dolga van, mióta máshol kezdte újra... Majd ha nem úgy emlegetnék a többi ilyen egyetemet, mint a bukott BME-sek tárolója, lehet, hogy más lenne a hozzáállás. Persze, én megértem, hogy van, aki eleve nem akart idejönni és sosem volt célja a Műegyetemen diplomát szerezni, de nem róla fognak beszélni és nem őt veszik elő, mikor jön az OE vs. BME vagy BME vs. bármi más egyetem hasonló szakokkal téma.

2018. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!