Egyetemen akik albérletben laknak mennyit költenek összesen? Egyedül vagy közösen laktok?
Ez megint téves.
A proli azt jelenti kultúra nélküli.
Nem azt írtam, h proli akinek nincs elég pénze. Hanem, h kevés pénzből proli életmódot lehet élni, mert nem telik kultúrára.
Van aki megoldja úgy is, könyvtár, amatőr színész előadások, ingyenes jazz koncert stb. Sportot is lehet így futás, játszótéren edzés stb. De mivel ezek nem olyan minőségiek, ezért nehezebb kivitelzhetőek, nagyobb elszántság kell, így kevesen csinálják. Meg körülményes is télen sportolni pénz nélkül.
Sok egyetemistának van pénze.
Nyelvtanítás 1500 ha tényleg jó valaki akkor 2000-2 500Ft/óra. Azért egyetemistáknak jó lenne középfok felett tudni a nyelvet , persze sokaknak ez se megy.
Magán órákat lehet adni akár reál akár humán területen, érettségire felkészítés vagy szaktársaknak is, alsóbb éveseknek.
Heti 4x2 órával 65 ezret simán össze lehet szedni.
Normális részmunkaidős munkák amikhez kevés ész kell pl. adminisztratív vagy otthonról végezhető internetes munka, hétvégén esti recepciós olyan helyen ami nyelvtudást igényel, 1200Ft/óra vagy több. Havi 2 szombat vagy vasárnap, akár este, 60 ezer körül az is megvan havonta.
Ösztöndíj 20-25 ezer. Ha el tudja intézni a szoc.támot akkor az is 10-15. Borsa 4-8 ezer.
Ez így is 170 ezer. Otthonról is kaphat ez mellé valamennyit.
Ott a diákhitel, 2% kamat, kedvező feltételekkel 70 ezer havonta.
Aki kutatásban van azok 60-90 ezret kapnak havonta, phd-n többet.
Duális képzésben úgy a képzés elejétől végéig van munka, havi 60 inkább 80-100ezer, és biztosítanak időt vizsga felkeszülésre órára járásra.
Nyárra az egyetem rengeteg külföldi munkalehetőséget tud biztosítani, gyerekek táboroztatása külföldön stb. szaktól függetlenül. De egyénileg se nagy dolog kimenni 2 hónapra külföldre nyaranta, egy valamire való rgyetmistának ez nem nehézségek, 2 hónap alatt 400-600ezert el lehet rakni külföldön. Az is következő nyárig havi 30-40ezer plusz.
Persze lehet ezt is, h 500Ft/nap kajára meg okoskodni a semmire.
Én vidéken (Pécs) lakok albérletben egy szaktársammal. 100.000 forint a bérleti díj és kb. 20.000 forint körül jön ki a rezsi és a közös költség, ezeket mind felezzük a lakótársammal. Szóval durván 60.000 forintot fizetünk fejenként. Ez egy szimpla egyszerű lakás és nincsenek olyan nyalánkságok, mint pl. klíma, lift stb. Viszont jó az elhelyezkedése (közel van az egyetemhez, vannak boltok, szórakozási lehetőség, buszmegálló stb.) , néhány éve fel lett újítva (szóval szépek a falak, rendben vannak a nyílászárók, nincsenek repedések, penész stb., stb.) és bútorozott (újabb, modern bútorok). Szerintem ez az ár jónak mondható egy lakásért. Nyilván vannak kivételek és sok múlik a szerencsén is, de szerintem ennél olcsóbban itt nem nagyon lehet találni komfortos (és most megint nem luxusról vagy nem tudom milyen extra dolgokról beszélek) lakást, ami jó helyen is van. Persze, ez attól is függ, hogy kinek mire van igénye és szerintem ezen teljesen felesleges összeveszni, mert mindenkinek mások a szempontjai és egyik sem jobb/rosszabb, a másiknál. Például a kijjebb eső városrészekben már alacsonyabbak az árak, de nekem megéri fizetni azért, hogy pár perc séta alatt odaérjek az egyetemre és órák között is haza tudjak ugrani, ha valami van. Erre valaki azt mondja hülyeség, mert ott a tömegközlekedés, de nekem ez akkor is fontos volt. Azt is tudtam, hogy max. egy lakótársat szeretnék, mert még azt tudom kényelmesen elviselni, míg mást az sem zavar, ha 3-4 emberrel osztozik egy lakáson. Akkor ugyanúgy igény kérdése az is, hogy pl. megfelel-e egy szegényesebben bútorozott (pl. alap ágy, asztal, szék) lakás is vagy valami otthonosabbat szeretnél, ami teljesen be van rendezve, nyugodt vagy bulis környéken szeretnél lakni stb., stb. Ez mind lehet szempont és nyilván a tanuláshoz elég egy asztal és egy szék is, de azért szerintem nem teljesen mindegy, hogy az ember jól és komfortosan érzi-e magát egy lakásban/szobában vagy pedig nem, mert ez azért kihatással van a mindennapjaira, legalábbis nekem ez a véleményem.
Kajára havonta kb. 25.000-30.000 forintot költök és ebben benne van az is, hogy otthonról is viszek, de a lakásban is főzök, illetve alkalmanként beülök valahová enni-inni, veszek valami péksütit vagy rendelek valamit. Szórakozni nem járok rendszeresen (és nem is számoltam még össze soha, hogy mennyit költök) max. néha egy mozi vagy beülünk valahová dumálni, kirándulni stb. és veszek néhány könyvet, plusz a hobbimhoz néhány dolgot, de konkrétan bulizni vagy koncertekre nem járok. Ruhát sem veszek havonta, szóval ezt sem tudnám így konkrétan megmondani neked. A helyi buszbérletem 4000 forint/hó, illetve előfordul, hogy vonattal utazok haza (egy jegy 1000 forint körül van, ha jól emlékszem...húha, már nem most vonatoztam), de sokszor egy barát/rokon fuvaroz.
Ez csak egy opció volt a sok lehetőség közül.
Azonban lehet legálisan is. Bár nyílván ezt nem adja ki az agyad. Csak így áh biztos nem lehet.
Több olyan intézmény van mint a magister ahol egyetemista diákok legálisan taníthatnak csoportokat. Hoppá
Egyetemistaként az egyéni vállalkozás ingyenes, ahogy teljes munkaidő mellett pedig csak 50% az egyéni vállalkozói díja. Hoppá.
Tehát egyéni vállalkozóként, lehet egyetemistaként magán órákat adni. Áfa körön kívül adózási formában pedig még adó sincs de visszaigényelni se lehet áfát.
Ezeknek kb. 15p utána nézni.
Megint alaptalan, téves butaság volt.
Így nem csoda, h csórók vagytok. Az egó az nagy , tartalom semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!