SOS! Érettségimet fellebbeztem, viszont kaptam egy e-mailt a Budapest Fővárosi Kormányhivatal, hogy jelenjek meg személyesen. Miért?
3 éve érettségiztem, de dolgozni kezdtem utána, nem egyetemre járni.
Viszont elhatároztam magam, építész szakra adtam be a jelentkezést, ahol kérik az emelt matek-fizikát.
Emelt matek 80%-om volt már, fizikát is írtam 3 éve, de 37% os lett.
A lényeg:
Egy évig csak fizikára készültem tanárral, elmentem a nagy napon, megírtam, megnéztem otthon a megoldókulcsot másnap, 75-85% közé számítottam.
Betekintéskor mentem be, nagy meglepetésemre az fogadott, hogy az érettségim 45%-os lett!
Nézem-nézem a dolgozatot, látom, hogy az egyik oldalt, amin 3 komplett hibamentes számolásom volt (36 további pont), nem értékelték. Teljesen érintetlen maradt.
Fellebbeztem, a suliban, ahol írtam, oda jött az igazgató helyettes is és a fizika szaktanár is, látták a lapom, ők is megállapították, hibás a javítás.
81% helyett 45-öt kaptam.
Beadtam a fellebbezést, a szóbeli is megvolt, jót húztam, végre ellazítottam magam, élvezem a nyarat, örülök a sikeremnek, mert ennyi ponttal kizárt, hogy ne kerüljek be, azonban jött egy levél tegnap:!!!!
Így hangzik:
Tisztelt xx!
Élt a jogával, paragrafus, bevezeto hogy fellebbeztem, stb.
A Budapesti Fővárosi Kormányhivatal a dolgozatát egy független szaktanárral is újra értékeltette. Az észrevétellel kapcsolatos döntés meghozatala előtt, a szaktanár javaslata alapján, a vizsgabizottság indokoltnak tartja az Ön meghallgatását.
Kérjük jelenjen meg itt és itt ekkor és ekkor...
Mégis mi lehet ez? Miért kell bemennem? Megkérdeztem sok embert már, senki nem hallott ilyen esetről.
VALAKIVEL TÖRTÉNT MÀR HASONLÓ?
Nagyon izgulok emiatt, teljesen stresszben vagyok, és bosszant, hogy más javítási hibája miatt, lehet, hogy újra kell érettségizzek esetleg szóban?
És ha nem fog annyira menni? Levonnak az eredményemből és megint nem kerülök be egyetemre?
Köszi!
Önkormányzatban jelentkeztem érettségire, egy teljesen idegen iskolát kaptam, nem ott érettségiztem, ahova régen jártam, így még azt sem tudják mondani, hogy lett volna esetleg ismerős vagy rokon a tanári karban, aki tudott volna segíteni esetleg.
Remélem lesz valaki, aki tud nekem segíteni, mert nagyon igazságtalannak értem ezt az egész helyzetet.
Attól, hogy bíróságra járkàlok, még ugyan úgy nem kerülök be az orvosira, és ugyan úgy esnek ki évek, telik az idő haszontalanul, de én sem szeretném lenyelni és annyiban hagyni.
Nem vagyok szakember, de azzal, hogy aláírtad, hogy elfogadod a javítást, szerintem elálltál a további fellebbezési jogtól:(
Nem lett volna szabad hagynod, hogy megfélemlítsenek, és NEM lett volna szabad aláírnod, hogy elfogadod a javítást, ha tovább akartad vinni az ügyet.
Mert mégis, mit gondolsz, mit tettek volna, ha nem írod alá? Azt kellett volna mondanod, hogy te nem csaltál, továbbviszed az ügyet, megkérdezni, melyik a felettes szerv, ahol panaszt tehetsz.
Persze, tudom, utólag könnyű okoskodni.
"tudom-e hogyan javítják az érettségiket" - nem kötelességed tudni, csak annyit, amennyit az első lapon írnak róla, főleg, hogy már régebben érettségiztél.
A piszkozatit tényleg át kellett volna húzni, és a tisztázatira írni a végleges megoldást.
A tollas kifogásuk persze m*rhaság.
Viszont kár volt kiselőadást tartani, hogy mennyit készültél stb., ez nem méltányossági, itt ez senkit nem érdekel, mellébeszélésnek tűnik.
Ha tényleg akarod, beszélj egy ügyvéddel (akár jogsegéllyel), de én a helyedben túllépnék rajta, mert változtatni úgysem fog semmin az eredmény. Inkább írd meg ősszel újra.
Nagyon sajnálom, tényleg nem fair!
Itt valami nem kóser. Ha téged vádolnak csalással, akkor minimum szembesíteni kellett volna a javító tanárral, illetve azokkal a személyekkel, akik a betekintéskor ott voltak.
Azzal, hogy aláírtad, valóban megpecsételted a sorsod. Egy lehetőség még talán van: a jognyilatkozat megtámadható, akkor ha tévedés/megtévesztés/fenyegetés miatt tetted. Nos itt konkrét fenyegetés ugyan nem hangzott el, de a megfélemlítést a ráutaló magatartással megvalósíthatták, ráadásul te egyedül voltál a 10-12 emberrel szemben. Ilyen szituban szerintem minimum kell még 1 ember melléd pl. hozzátartozó/jogi képviselő. Ez így teljesen aránytalan, kiszolgáltatott helyzet volt. Gyakorlati és jogi szempontból nem tudom mennyire állja meg a helyét, én a helyedben megkérdeznem egy ügyvéd ismerősömet.
Jegyzőkönyv készült? Kértél belőle?
" Ha téged vádolnak csalással, akkor minimum szembesíteni kellett volna a javító tanárral, illetve azokkal a személyekkel, akik a betekintéskor ott voltak."
Miért is? Mi köze ennek a betekintéshez?
"Nem mondták ki, de végig az volt a levegőben, hogy én csaltam. Hogy biztosan utólag írtam rá valahogyan a pontokat, vagy nem tudom mit feltételeztek."
Emiatt írtam. Ha utólag írta rá valahogy szerintük, akkor betekintéskor tehette. Ergo tisztázni kellett volna, hogy mi is az iskola álláspontja ez ügyben. Számomra hihetetlen, hogyha az iskola által is elismerték, hogy hibás a javítás, akkor milyen jogon bírálta felül ezt a független szaktanár?
Itt valami nem stimmel. Ha az iskola álláspontját is beszerezték, akik egyetértenek a kérdezővel, akkor nem kellett volna felülbírálni ilyen formában. Ha csak nem az iskola változtatott a véleményén.. Egyik tanár nem szívesen támadja be a másikat, hiába tévedett (ezt anno én is tapasztaltam). A jelen példa pedig igen kirívó eset, hiszen nem 1-2 % tévedés van, hanem majd a duplája járna a kérdezőnek.
Azért a jegyzőkönybeli/hivatalos indoklásra is kíváncsi lennék, hogy mi lesz a konkrét ok, mert pl. ha beleírják a többféle tollas dolgot az nettó hülyeség. Ameddig kék tollal írt (nem mondjuk pirossal), addig nem köthetnek bele. Ha viszont ezt a tollas dolgot azzal magyarázzák, hogy csalt, akkor belső vizsgálat kell az iskolában is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!