Ki járt/jár a budapesti Kodolányi Főiskolára és milyen szakra? Vélemények?
Véleményem:
1. Sajnos a Kodolányinak nem túl jó a hírneve, kb Gábor Dénes főiskola.
2. Ez nem jelenti azt, hogy a színvonal rossz lenne, szerintem az főleg tanárfüggő.
3. Marketing, kereskedelem stb. célokra tökéletes. Nem rosszabb, mint egy Corvinus vagy egy Külker. Ezeket főleg a munkahelyen fogod amúgy is megtanulni.
4. Igazából a magyar oktatási intézmények úgy en bloc a béka sejhaja alatt vannak, külföldön nem is hallottak egyikről sem, így teljesen mindegy, hova jársz ha utána külföldre mész.
Tanácsaim a fentiek fényében:
a. Próbálj meg azért rangosabb intézménybe bekerülni: ELTE, Corvinus, Külker, PSZF (azaz BGF) stb.
b. Ha csak ide vesznek fel, ne ess kétségbe, jó az! Viszont sürgősen keress gyakornoki helyet és kezdj el dolgozni mellette szakmai helyen heti 10-20-30 órában. (Ne pincér vagy portás legyél, hanem a leendő szakmádnak megfelelően dolgozz.)
2014-ben végeztem andragógia-műv.szervezés szakon.
Őszintén szólva utáltam, de valószínűleg más felsőoktatási intézményt sem szerettem volna. Ahogy az előző válaszoló írta, az egész magyar felsőoktatás nevetséges.
Nekem az volt a problémám, h nagyon amatőr, pitiáner iskola a Kodolányi.
A színvonal tárgyanként változó, volt, aki keményen követelt, és akkor is buktatott, ha 5 oldalt írtál, és volt, akit az sem érdekelt, ha kipuskáztál mindent.
Azon kívül,h elmondhatom, diplomás vagyok, semmilyen más előnyét nem érzem annak, h a Kodóra jártam. Hasznos tudást egyáltalán nem adtak át, sem a diákok, sem tanárok nem vették túl komolyan.
Az ügyfélszolgálatosok, tanszéki koordinátor sem álltak sokszor a helyzet magaslatán.
A konzulensem 1 hónappal a leadás előtt megemlített, h rossz témát választottam (az iskola ajánlotta és korábban ő is rábólintott).
az egyik tanárral összebalhéztam, mert ötödjére sem fogta fel, mit szeretnék, és amilyen szerencsém volt, ő és egy barinője államvizsgáztatott. átmentem, de kifejezetten rosszindulatúak voltak.
az oktatóim 90%-a totál alkalmatlan volt arra,h tanítson szvsz.
ezzel együtt pl. a gazdaságai szakjai nem hinném, h könnyebbek, mint más egyetemek hasonló szakjai, de inkább akkor menj a kodóra, ha papír kell csak.
ja, és nagyon fontos, amit az első írt az utsó bekezdésben:
-az évfolyamtársaim sem csak kodós diplomára alapoztak, hanem volt felsőfokú nyelvvizsgájük és/vagy jó munkahelyük, gyakorlati helyük
Kommunikáció szak:
Igazából nem rossz, de tudnod kell mit akarsz csinálni és meg kell találnod azokat az embereket akik hajlandóak foglalkozni veled. A hozzáállás változó, alapvetően háromféle kurzus van
-semmire nem jó, szarul tartják, a tanár full alkalmatlan
-majdnem semmire nem jó, de érdekes, sok új infó, csak éppen lövésem sincs mi értelme pl. podcast felvételt tanulni; akit érdekel az úgyis után nézett már maga
-hasznos, érdekes, jó gyakorlati részekkel. Sajnos ebből 1-2 van csak minden félévben, de máshonnan még rosszabbakat hallottam.
Nyilvános állásbörzéjük van, viszont a kínálat 90% diákmunka, innen akkor van esélyed munkát találni ha valamelyik oktató bevisz a cégéhez, vagy beajánl, ahhoz viszont nagyon kell mutatni hogy tudsz. Én egyetlen dolog miatt mentem ide, itt volt a legolcsóbb a tandíj és közel van :) Szóval vannak szempontok ja :)
Nem tudom, a posztoló végül is jöhet ide is, nem hiszem hogy máshol jobb lesz, alapban szar az egész felsőoktatás, de mégis csak papír, 3 év utána munka már külföldön oda az ElTEről meg a Corvinusról is lehet diplomád az sem fog érdekelni senkit.
Most lesz egyetem, marha jó. :D
Én tavaly végeztem kommunikáció szakon, nem sok jót tudnék mondani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!