Magyar Irodalom szóbelin kapunk a kihúzott tétel mellé forrást?
A Himnuszt elméletileg pont nem (sem a Szózatot), ha az elnök/tanár nem szól érte, engedi, maximum akkor lehetséges azokat is (hogy erről hivatalosan van-e valamilyen szabály, azt nem tudom, a mi magyartanárunk anno ezt mondta).
Egyébként más műveknél igen, lesz egy asztal, ott lesz minden felhasználható forrás, irodalomból a 4 szöveggyűjtemény legalább 2-3 példányban, verseskötet, kötelező olvasmány, nyomtatott lapon a vers, ilyenek.
4-es,ne haragudj,de ez hülyeség,nincs ilyen szabály,a magyartanárod jól átvert titeket. Ha a Himnuszt húzza,akkor is pont ugyanúgy elveheti a megfelelő szöveggyűjteményt hozzá. Nem is értem,hogy hogyan lehetne ilyen szabály. Ezen a két versen kívül vannak más memoriterek,ennyi erővel azokhoz sem lehetne használni semmit. Az nem releváns egy ilyen szabály meghozatalában, hogy a Himnuszt és a Szózatot mindenki tudja,mert közismertek. Különben biztos vannak olyan érettségiző diákok,sőt felnőttek is,akik nem tudják,vagy csak az első versszakokat. Egyébként attól,hogy az érettségiző pl. tudja a Himnuszt,még sokkal könnyebb dolga van,ha vizuálisan is látja maga előtt a szöveget.
Amúgy a kérdés helyesen:
Magyar irodalom szóbelin kapunk a kihúzott tétel mellé forrást?
Tegyük fel, kihúzom a Himnuszt. Megkapom a verset, hogy könnyebben kidolgozhassam a tételt?
#5.: Köszi, így érettségi után egy évvel jó ezt is megtudni:'D Hálistennek nekünk végül nem is volt a Himnusz, meg nekem amúgy se, mert emelteztem, és ott nem volt tétel... De lehet, hogy így akarta rávenni az osztályt arra, hogy legalább ezt a két verset tanuljuk meg? Már akkor se értettük, hogy miért ne lehetne hozzá szöveggyűjteményt használni, aztán mikor végül nem is lett tétel, már senki sem foglalkozott a dologgal, így nem néztünk utána, nem kérdeztük meg.
Elnézést akkor a téves infóért, komolyan nem hittem volna, hogy átvert minket, mert amúgy mindig korrekten tájékoztatott az érettségi menetéről, meg amúgy nagyon jó tanár volt. Emlékszem, hogy még anno esszéként írtunk a Himnusz és a Szózat összehasonlításából, és ott se lehetett szöveggyűjteményt használni (arra hivatkozva, hogy mert az érettségin se lehet), más Kölcsey meg Vörösmarty verseknél meg engedte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!