Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom felhúzni magamat...

Hogyan tudom felhúzni magamat fizikából?

Figyelt kérdés

A nyárom fel szeretném húzni magamat egy erős közép vagy gyenge emelt érettségi szintre a fizikámat közel nulláról. Az az van rá kb 2 hónapom (egyetem kezdete előtt).


Gimnáziumban mindig épphogycsak megszereztem a kettest, nem feltétlenűl mert nem értettem volna (matek faktos voltam, szóval a reál tantárgyakkal nincs gond a megértés terén), inkább soha sem tanultam.


Órán mindig a barátaimmal beszélgettem, soha sem készültem, ezért mindig egyesre feleltem. Egyedül a témazárókra tanultam valamennyit, de az is max 1-3 óra készülést jelentett. Évente 4 témazáróval ez maximum csak 8 óra tanulás nagy szünetekkel szóval értem mért voltam rossz...


Pontosan mit kéne megtanulnom, hogy felhúzzam magamat egy erős közép szintre?

Van valamilyen magyar nyelvű felkészítő oldal ami elmagyarázza a dolgokat?

Milyen tankönyvet érdemes venni? Amiben benne vannak a főbb dolgok és mondjuk az ott leírt dolgokra vannak fokozatosan nehezedő feladatok, amivel eltudok juni a közép érettségi szintre?


(Persze ha olyan problémába ütközök, amit nem tudok megoldani felkeresek egy tanárt, de egyedül szeretnék egyenlőre neki indulni)



2018. máj. 22. 19:15
 1/7 A kérdező kommentje:

Elég a mozaikos Fizika 10 és Fizika 9 tankönyv hozzá? Azt hiszem középiskolában csak ezt a két tankönyvet vettük.


(A mozaikos könyvet hátulján minde a tantárgyhoz tartozó könyv képe fent van és ezeknek a hátulján is csak a 9. és 10. osztályos van.)


Ha ezt a két elég rövid könyvet megtanulom elégérem az egyetem fizika követelményeit, amire majd az első félévben ráépítenek?


Pontosabban BME VIK Mérnökinformatika.

2018. máj. 22. 20:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugy tudom rendeznek taborokat is,legalabbis nyilt napon ezt mondtak. A taborban lehet kulonbozo tantargyakat gyakorolni pl.: matek,kemia,fizika stb. Nezz utana, lehet az eredmenyesebb lenne. :)
2018. máj. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Próbáld daruval, vagy lifttel. Am tesiórán hanyas voltál kötélhúzásból? De ha megmondod a tömeged, és a magasságot, ahova felhúznád magad, segítek olyan motort keresni, melynek segítségével attosecondumokon belül megoldható a problémád. Szép Napot! :)
2018. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt például a BME fizika1:

[link]


Fizika1:

- Mechanika

- Hőtan


Fizika2:

- Elektromos és mágneses jelenségek

- Optika

+ Modern fizika


Ahogy olvasom ezeket (én is mérnökinfónak megyek) szinte fedi a középiskolás tudást az alapok, tehát ezek a könyvek jók lesznek nekünk pl. valami nemzeti kerettanterves van.


+++ Nem tudom melyik egyetemet nézted, de vannak olyan helyek, ahol egy 0. fizika zh van ezt minél előbb megíratják, hogy felmérjék a tudásodat.

2018. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mozaikos fizikakönyvek semmire sem jók, legalábbis megértésre, és emeltre készüléshez biztosan nem. Rossz szerkesztés, hiányos magyarázatok, sok hiba, összecsapott munka, amivel jellemezni lehet.


Minimum a Holics féle kétkötetes fizikakönyv bő 70%-át kell tudni és érteni, ami egy jó alapja lehet az emelt szintű érettséginek.


A számításokhoz a Dér-Radnay-Soós féle kétkötetes példatárat tudom javasolni.


Na ezekből meg lehet tanulni a középiskolás fizikát.

2018. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az utolsó válaszoló egy kicsit túloz, azt az eltén kell tudni a ttik-n a fizikásoknak. Ha persze oktv-t akarsz nyerni fizikából második kategóriában, akkor Te azt keresed, de ha csak egy 95% +/- 5% fizika emelt kell, akkor én jó szívvel ajánlom a maximos fizika könyveket, de azt értően olvasd, és használd a feladatgyűjteményét is. Ezzel "csak" első kategóriás oktv-t lehet nyerni (tapasztalat), de szerintem ez a pakk is elég kezdetnek :-) sok sikert
2018. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Kötve hiszem, hogy az ELTE-n, az Ország egyik legkiválóbb egyetemén beérnének a középiskolás fizika oktatásával, és nagyon szomorú is lenne.


Azon kezdem, hogy az általam említett ajánlott könyvek matematikája mind középiskolai szintű, azaz a matematikai előismeret az algebrai egyenletekben kimerül.


Egy ELTE-s képzésen, ahol tipikusan elméleti fizikusokat képeznek pl. nehezen tudom elképzelni, hogy a fizika tárgyalásánál a leírás ne differenciál -és integrálegyenletek segítségével történjék.


Innentől kezdve, amit írsz, az teljes baromság.


Egyébként is, az általam írt példatár, és a Holics féle könyvek tipikusan középiskolásoknak szól, a 80-as évek végétől kezdve, az egyetemi felvételikre mindenki abból készül.

2018. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!