Miért van államilag finanszírozott képzés olyan szakokon, amelyek teljesen haszontalan diplomát adnak? (pl. filozófia, szabad bölcsészet, anglisztika, stb. )
"a google fordito pl. mar hibatlanul fordit angolt-nemetre"
Kár, hogy ilyet CSAK az állít, aki nem ismeri egyik nyelvet sem, mert az ilyen fordítás minden, csak nem hibátlan, legtöbbször inkább rejtvényhez hasonlít az eredmény.
Szokásos büfészakozós kérdés. Minden szaknak van haszna. Ha nem tudod mi az, kérdez meg.
Nézzük pl. a flozófiát:
"Ilyen terület a kultúraszervezés, államigazgatási és önkormányzati intézmények egyes munkakörei, a humánmenedzsment kezelése vállalkozásoknál stb."
"És egy kellően megalapozott felsőfokú tudást az élet számos területén lehet hasznosítani, lásd Soros Györgyöt, aki filozófus."
Kötve hiszem, hogy azért ilyen gazdag, mert filozófus.
"szerinted tényleg ez az, amin spórolni kéne? Egy filozófia szakon? Hát mi kell hozzá: egy prof, akinek akkor is fizetni kéne az egyébként nevetségesen alacsony bérét, ha nem tanítana semmit, meg egy tanterem, amit szintén, akárhogy van fenn kell tartani. Ja meg egy könyvtár talán. "
Egy olyan szegény országban, mint Magyarország, minden fillér számít, és minden felesleges kiadás bűn. Egyébként is, sok kicsi sokra megy.
"Egy olyan szegény országban, mint Magyarország, minden fillér számít, és minden felesleges kiadás bűn. Egyébként is, sok kicsi sokra megy."
Az egyházak csak decemberben 90 milliárd forintnyi plussz támogatást kaptak.
Az általad említett szakok finanszírozási költség a tizedét nem teszi ki ennek az összegnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!