Így kell elvégezni a laborban ezt a titrálós feladatot?
Figyelt kérdés
Az zavart össze, hogy azt írta a munkafüzet, hogy az első titrálás után a következő titrálást már úgy végezzük, hogy leengedünk a bürettából kb. fél cm3-rel kevesebb mérőoldatot mint amennyi a közelítő fogyás volt és utána óvatosan folytassuk a mérőoldat adagolását.
Akkor ez azt jelentené, hogy miután leolvastuk az első értéket. A fogyásból akkor kivonunk 0,5 cm3-t, ezt kiengedjük az új titrálólombikba amiben a törzsoldat van(?), ezután feltöltjük ismét 0cm3-ig mérőoldattal a bürettát(?), hogy ismét tele legyen vagy nem kell hanem lassan folyatjuk ki a folyadékot a titrálólombikba színváltozásig?
Elnézést ha nagyon buta a kérdésem, de ezt tényleg nem értem sajnos. Köszönöm előre is a segítséget.
2018. ápr. 5. 14:30
1/1 anonim válasza:
Nem, egy mérést sosem szakítunk félbe azzal hogy feltöltjük a bürettát. Ez csak annyit jelent hogy mivel ugyanannak az oldatnak 3 kis részletét titráljuk, ezért várhatóan a fogyások ugyanazok lesznek, pár tized ml különbséggel. Ezért ha egyet már elvégeztünk úgy hogy végig lassan csepegtettük, akkor a második mintánál már felesleges óvatoskodni, mert már tudjuk hogy kb mennyinek kell lennie a fogyásnak, elég ha a végpont felé közeledve kezdjük az óvatos csepegtetést. De ettől még nem kell újratölteni a bürettát, folytatni kell az átcsapásig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!